ایثارگران در زمان تنگنای کشور در برابر تعدی دشمن متجاوز ایستادند

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، حمید لطف‌اللهیان پیش از ظهر امروز در پنجمین یادواره شهدای بسیج کارمندی شهرداری اردبیل اظهار کرد: بعد از جنگ تحمیلی که طولانی‌ترین جنگ بود، با از جان گذشتگی ایثارگران حتی یک وجب از خاک هم در اشغال دشمن متجاوز نماند.

وی ادامه داد: بنابراین ایثارگران امروز نیازی به برگزاری این مراسم ندارند و این ما و نسل‌های سوم و چهارم هستیم که به یادآوری این رشادت‌ها و از جان گذشتگی‌ها نیازمندیم.

شهردار اردبیل گفت:  افتخار ملت ایران بر این است که در هشت سال دفاع مقدس به عنوان طولانی‌ترین جنگ قرن معاصر اجازه ندادند وجبی از خاک این کشور به دست بیگانگان بیفتد.

لطف‌اللهیان یادآور شد: امروزه دفاع در عرصه فرهنگ و علم نمود پیدا کرده است و هرچند ایثارگری بعد از انقلاب شکل عوض کرده اما یادآوری ایثارگری ایثارگران و رزمندگان برای نسل حاضر ضروری است و فرهنگ ایثار و شهادت را رواج دادن وظیفه همه دستگاه های اجرایی است.

وی اظهار کرد: زمانی که تنگناهای بسیاری در این کشور بود ایثارگران و رزمندگان اسلام با پشتیبانی امام(ره) و مردم با تمام وجود در برابر تعدی دشمن متجاوز ایستادند.

شهردار اردبیل بیان کرد: در دوران هشت سال دفاع مقدس رشادت‌ها آنقدر عظیم و پراعتبار بود که ارزش آن بسیار بالاتر از این مناسبت‌هایی است که همه ساله برگزار می‌کنیم.

انتهای پیام/۶۲۰۰۱/ج۲۰/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *