لازمه رسیدن به کمال و ایمان حقیقی، پذیرش ولایت است

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، حجت‌الاسلام و المسلمین غلامحسین نوفرستی امشب در مراسم عزاداری دفتر نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: نخستین رسالتی که بر عهده ائمه معصوم(ع) قرار دارد مسأله اصل ولایت و امامت است.

وی با بیان اینکه ایمان نجات‌دهنده است به شرط پذیرش ولایت، افزود: لازمه رسیدن به ایمان حقیقی و کمال، پذیرش ولایت است وگرنه ایمان به خودی خود شخص را به کمال و رستگاری نخواهد رساند.

مسؤول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی ادامه داد: ولایت یعنی رهبری و ائمه(ع)، رهبر و پیشوای ما هستند و اگر غیر این بود ما به انحراف و تباهی کشیده می‌شدیم.

نوفرستی با بیان اینکه ولایت و رهبری امروزه در جهان اسلام به غیر از کشور ایران رنگ باخته است، بیان داشت: اگر امروزه می‌بینیم که داعش با شعار و پرچم اسلامی دست به ارتکاب جنایت می‌زند به خاطر این است که ولایت را قبول ندارند.

وی با بیان اینکه اگر می‌خواهید توحید شما پذیرفته شود و یک موحد حقیقی باشید شرط دارد، افزود: توحید را باید از مسیر امامت و ولایت فرا بگیریم چراکه جز این امروز جریان تکفیر هم با شعار اسلام دست به جنایت می‌زند.

مسؤول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی ادامه داد: جریان‌های تکفیری چون به مقام ولایت و امامت پشت کرده‌اند، با نام اسلام و دین خدا دست به هر جنایتی می‌زنند و این همه انحرافات و کج‌روی‌ها امروزه ناشی از بی‌ولایتی است.

نوفرستی گفت: اگر دشمن، ولایت ائمه معصومین(ع) را تحمل نمی‌کند تنها به خاطر این نیست که احکام دین را روشن می‌‌کنند، بلکه به خاطر این است که دشمن از جایگاه رفیع امامت و ولایت می‌ترسد.

وی با بیان اینکه امام سجاد(ع) در قالب دعا به ما درس امام‌شناسی دادند، افزود: در این کتب نه باید جلو زد و نه عقب ماند، اگر جلو زدیم و خیال کردیم که بهتر می‌فهمیم همانند مارقین می‌شویم.

نوفرستی با بیان اینکه قیام کربلا ریشه در انحراف‌هاى بنیادى و اساسى در جامعه اسلامى داشت، تأکید کرد: این انحراف‌ها زاییده انحراف حکومت اسلامی از مسیر اصلی خود از سقیفه به بعد بوده است.

وی با بیان اینکه قیام کربلا منحصر به زمان خاصی نیست بلکه این پیام، پیامى جاوید و ابدى است و فراتر از محدوده زمان و مکان است، خاطرنشان کرد: هر جامعه‌اى که ویژگى‌هاى جاهلیت را داشته باشد آن جامعه، جامعه‌اى یزیدى است که مبارزه با آن کار حسینی می‌خواهد.

انتهای پیام/۶۹۰۴۵/ج۳۰/

http://fna.ir/TW8MMO

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *