مبادا نگاه غرب‌گرایانه پای بیگانگان را به کشور باز کند/ مسامحه در فرهنگ حسین بن علی(ع) جایی ندارد

حجت‌الاسلام محمدعلی‌نکونام ۱۵ مهرماه در دومین اجلاسیه کنگره عظیم ۲۴۰۰ شهید استان چهارمحال‌وبختیاری، اظهارکرد: انقلاب حضرت اباعبدالله حسین(ع) در سال ۶۱ هجری و انقلاب حضرت روح‌الله(ره) در سال ۵۷ به وقوع پیوستند و اگرچه در یک راستا و یک هدف طولی قرار دارند اما به عنوان یک تکلیف بر عهده مردم قرار گرفته است.

نماینده ولی‌فقیه‌ درچهارمحال‌وبختیاری‌ با اشاره به اینکه درس‌های عبرت‌آموز انقلاب حسینی چراغ راه انقلاب اسلامی ایران شد و انقلابیون باید با این درس‌ها راه مبارزه و صیانت از این انقلاب را پیگیر باشند گفت: لازم است شرایط به ثمر نشستن انقلاب امام حسین(ع) را خوب بشناسیم و بررسی کنیم رمز بقای این انقلاب چیست.

این مسؤول با بیان اینکه انقلاب حسینی دچار استحاله نشده و دشمن برای ریزش در مکتب کربلا ناکام مانده است، خاطرنشان کرد: در انقلاب حسین بن علی(ع) یک امر برجسته و آشکار وجود دارد و آن جاری و ساری بودن دین خدا، نه کم و نه زیاد در آن بوده است.

نکونام افزود: همه دغدغه امام حسین(ع) این بود که مبادا گرایش به دین جای خود را به گرایش به آخرت دهد، حرام‌خواری جای خود را به حلال‌خواری دهد، شراب‌خواری و مستی به محراب‌های عبادت تسری پیدا کند، ناپاکان جای پاکان را بگیرند و بیت‌المال و خزانه اموال مسلمین به جای گره‌گشایی و ایجاد اقتصاد مقاوم به تاراج جمعی شکم‌پرست رود.

نماینده ولی‌فقیه‌ درچهارمحال‌وبختیاری با اشاره به اینکه حضرت حسین‌بن‌علی(ع) راه درست را جز در قیام ندانست تا اصلاح در امت جدش شکل بگیرد و استحاله در فرهنگ اسلام صورت نگیرد تصریح کرد: این نگرانی‌ها برای همه و رفع آن، آرمان همه آزادی‌خواهان است و امام حسین(ع) در صدر آزادی خواهان جهان جای دارد.

نماینده ولی‌فقیه‌ درچهارمحال‌وبختیاری به لزوم درس گرفتن از محرم و پاس‌داشتن ۲ هزار و ۴۰۰ شهید این استان و… جهت مقابله با استحاله نشدن انقلاب اسلامی ایران اشاره و خاطرنشان کرد: مسامحه در فرهنگ حسین بن علی(ع) جایی ندارد، البته رفتار بر مبنای دین خدا به معنای ایجاد جامعه‌ای بسته و منجمد نیست بلکه جامعه باید شاد و سرزنده باشد، ما نه در پی لیبرالیسم کردن جامعه باید باشیم و نه به دنبال ولنگاری فرهنگی چرا که در دین خدا هم آزادی و هم آزادگی وجود دارد.

نکونام موسیقی مناسب را در جهت کمال الهی عنوان کرد و ادامه داد: کارشناسان موسیقی تحصیل‌کرده زیادی در کشور داریم که می‌توانند با موسیقی شاد و انقلابی به جامعه تحرک دهند.

وی در ادامه بیان‌داشت: مراقب باشیم که مبادا تاریخ در آینده درباره ما قضاوت کند که مردمی بودند که پای انقلابشان نایستادند و انقلاب را دودستی تحویل بیگانگان دادند.

نماینده ولی‌فقیه‌ درچهارمحال‌وبختیاری تأکید کرد: مبادا این نگاه غرب‌گرایانه که در حال گسترش است پای بیگانگان را به کشور باز کند که اگر این‌گونه شود نه تنها مقاومت ایران بلکه مقاومت منطقه هم شکسته خواهد شد.

انتهای پیام/۳۳۳۹/ج۴۰/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *