مشکل کنونی کشور نبود نگاه موثر در حوزه اقتصاد است/ ۳۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در سال ۹۴

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، حسن صادقی امشب در همایش بزرگ سالروز تصویب قانون کار در ساوه اظهار کرد: هیچ ایرادی در قانون کار وارد نیست مگر این که خوب اجرا نمی‌شود، مشکل کنونی کشور نبود یک نگاه موثر در حوزه اقتصاد است و ضعف در اقتصاد ربطی به قانون کار ندارد.

وی با اشاره به این که اقتصاد در کشور و جهان سیاسی است، اظهار کرد: امروزه سرمایه به مسائل سیاسی گره خورده و جدائی‌ناپذیر است.

معاون دبیرکل خانه کارگر بیان کرد: چنانچه در مسائل سیاسی موفق نباشیم از اقتصاد پویا و خوب نیز خبری نیست، هرگونه روابط سیاسی نقش تعیین‌کننده‌ای در این روند دارد.

صادقی گفت: اگر سیاست را نمی‌شناسیم یا علم سیاست را مطالعه نکرده‌ایم، بی‌تردید در اقتصاد پویا دچار خسران خواهیم شد.

وی رعایت اصل تعامل را مهم‌ترین عامل موفقیت در جذب سرمایه داخلی و خارجی دانست و افزود: این مهم از گریز سرمایه‌گذار جلوگیری کرده و منتج به رشد سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف اقتصاد می‌شود.

معاون دبیرکل خانه کارگر اظهار کرد: قانون کار، بازدارنده از تولید و تمرکز سرمایه گذاری نیست، بلکه اجرای دقیق آن شتاب بخش در اشتغال پایدار و پویایی است.

صادقی در خصوص تاسیس شرکت رنوی فرانسه در ساوه گفت: سرمایه‌گذاری این شرکت خارجی مجزا از فرهنگ ایرانی است و ماندنش هم سیال و نیازمند ضمانت محکم است.

وی با اشاره به این که سرمایه‌گذار بخش خصوصی به مولفه‌های مدنظر خودش توجه دارد، افزود: در حوزه اقتصاد هرگاه به بخش خصوصی اعتماد کردیم به دلیل نگاه سودجویانه‌اش جیب کارگر را خالی و کارخانه را تعطیل کرد.

معاون دبیرکل خانه کارگر گفت: ما مخالف بخش خصوصی نیستیم، به شرطی که منافع ملی را به منافع خود ترجیح دهد و سود آن در چرخه اقتصاد کشور تزریق شود.

وی افزود: کشور در سال ۹۴ با ۳۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی مواجه بود و امروز این میزان بیش از این است که این امر ناشی از فعالیت نادرست اقتصادی بخش خصوصی است.

معاون دبیرکل خانه کارگر با اشاره به این که ما مخالف اصلاح قانون کار نیستیم، اظهار کرد: این اصلاح باید به سمت توزیع عادلانه ثروت و بازدارنده جذب سرمایه گذاران خارجی و داخلی در تمامی بخش‌ها باشد.

انتهای پیام/ج/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *