همایش پیاده‌روی خانوادگی در شهرستان دنا برگزار شد

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، عصر امروز همایش پیاده‌روی خانوادگی به همت مرکز بهداشت و درمان شهرستان دنا و به مناسبت گرامیداشت روز جهانی سالمند، هفته ملی بهداشت و سلامت بانوان در روستای سادات محمودی بنستان این شهرستان برگزار شد.

این پیاده‌روی که با حضور بیش از ۲۰۰ نفر از کارکنان شبکه بهداشت شهرستان دنا، مردم و پایگاه مقاومت روستای بنستان برگزار شد، از گلزا شهدای این روستا آغاز و تا راه خروجی همین روستا ادامه داشت.

ابراهیم شریعتی در حاشیه برگزاری این همایش، اظهار کرد: مرکز بهداشت و درمان شهرستان دنا با همکاری پایگاه مقاومت شهید اشرفی روستای بنستان این همایش را برگزار کرد.

معاون مرکز بهداشت و درمان شهرستان دنا در ادامه با تبریک روز جهانی سالمند، گفت: دوران سالمندی همانند دوران کودکی و جوانی یکی از مراحل زندگی افراد است که با تحلیل قوا و کاهش فعالیت فیزیکی همراه است.

وی با اشاره به آیه ۲۳ سوره اسراء، یادآور شد: باید با والدین به ویژه در زمان سالخوردگی و پیری با اکرام و احترام رفتار کنیم.

معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان دنا، نیازهای مالی، بهداشت، درمان، رفاه و تغذیه را از مهم‌ترین نیازهای افراد در زمان پیری عنوان کرد و گفت: همه به ویژه مسئولان باید این موضوع مهم توجه ویژه داشته باشند.

شریعتی تغذیه نامناسب، کاهش تحرک، افزایش سن، مصرف داروها و اتفاقات ناگوار را مهم‌ترین آسیب‌های سالخوردگان عنوان کرد و گفت: سالمندانی که در روستاها، مناطق صعب‌العبور و به ویژه حاشیه شهرها زندگی می کنند از آسیب‌پذیرترین این اقشار هستند.

وی ادامه داد: یکی از کارهایی که می شود برای سالمندان انجام داد، برگزاری همین گونه برنامه‌ها است که هم به آنها امید می‌دهد و می‌تواند نوعی ورزش و تحرک برای آنها باشد.

معاون شبکه بهداشت شهرستان دنا، اعزام تیم‌های پزشکی به برخی مناطق دور دست، سخت‌گذر و حاشیه شهرها جهت پیگیری و معاینه سالمندان را از دیگر اقدامات مفید برای این قشر عنوان کرد.

وی با بیان اینکه روز نهم مهر ماه مصادف با روز جهانی سالمند است، افزود: در همین راستا تصمیم گرفتیم با همکاری پایگاه مقاومت روستای بنستان این همایش پیاده‌روی را برگزار کنیم.

شریعتی برگزاری همایش پیاده‌روی را در راستای تکریم سالمندان بیان کرد و گفت: امیدواریم مسئولین در دیگر نقاط استان نیز با برگزاری چنین برنامه‌هایی امید به زندگی را در دل جوانان و زحمت‌کشان دیروز زنده کنند.

به گزارش فارس؛ در پایان این برنامه به قید قرعه به ۳۶ نفر از شرکت کنندگان این همایش جوایزی شامل البسه و وسایل ورزشی اهدا شد.

انتهای پیام/۸۲۰۲۸/ج۳۰/

http://fna.ir/QW185H

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *