آتش‌سوزی نیزارهای حاشیه اروندرود سهوی بود/ حریق بدون هیچ خسارتی در ۴۵ دقیقه مهار شد

ولی‌الله حیاتی دقایقی پیش در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در خرمشهر با اشاره به آتش‌سوزی در نیزارهای حاشیه اروند‌رود، اظهار کرد: این آتش‌سوزی سهوی بوده و هیچ خسارت جانی و مالی به همراه نداشت.

وی ادامه داد: بلافاصله پس از وقوع حریق بنده به عنوان فرماندار ویژه خرمشهر و رئیس شورای تأمین شهرستان در محل حضور پیدا کردم و فرماندهی اطفای حریق را بر عهده گرفتم.

فرماندار ویژه خرمشهر تصریح کرد: بلافاصله پس از آتش‌سوزی ۴ آتش‌خوار بندر خرمشهر از طریق اروند‌رود و ۱۵ دستگاه آتش‌نشانی از حد فاصل یادمان علقمه تا نهر فیصلی در مرز زمینی خرمشهر وارد عمل شدند که آتش با حضور میدانی ما و دیگر فرماندهان ارشد نظامی در مدت ۴۵ دقیقه به صورت کامل خاموش شد و هیچ خسارت جانی و مالی به دنبال نداشت.

حیاتی افزود: شناور و کشتی‌های آتش‌خوار اداره‌کل بندر و دریانوردی خرمشهر پس از این حریق سریعاً به محل اعزام شدند و بر همین اساس از مدیر کل این اداره و پرسنل خدوم آنها تشکر می‌کنم.

عصر امروز آتش‌سوزی گسترده‌ای در نیزارهای نوار مرزی اروند از محل یادمان علقمه تا کشتی‌سازی شهید موسوی به وقوع پیوسته بود که بنابر اعلام سازمان آتش‌نشانی شهرستان خرمشهر نیزارهایی به طول حدود ۲ کیلومتر در عرض ۱۵۰ متر در نوار مرزی اروند در محدوده این آتش‌سوزی قرار داشت. از همان ساعات اولیه نیروهای آتش‌نشانی از طریق راه‌های خاکی و آبی به وسیله شناورهای مخصوص اقدام به اطفای حریق کردند.

انتهای پیام/ن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *