آتش‌نشانی سقز امسال ۴۴۵ عملیات انجام داده است

ایرج گیلاسی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سقز، فداکاری، از خودگذشتگی و ایثار را از خصوصیات کارکنان آتش‌نشانی عنوان کرد و اظهار داشت: در ۶ ماهه اول امسال ۴۴۵ مورد اطفای حریق که از این تعداد ۳۱۱ مورد مرتبط با آتش‌سوزی مزارع و باغات و ۲۳۹ مورد امداد و نجات از اقدامات این نهاد بوده است

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گفت: سازمان آتش‌نشانی سقز برنامه‌هایش را به گونه‌ای تنظیم کرده است که بتواند علاوه بر انجام وظایف و مسؤولیت‌هایی که بر عهده دارد، جلب مشارکت عمومی و افزایش آگاهی مردم  در راستای ارتقای سطح ایمنی و جلوگیری از آتش‌سوزی را پیگیری کرده است.

وی افزود: با توجه به افزایش طبقات و تراکم در شهرستان سقز و لزوم توسعه و تجهیز ادوات آتش‌نشانی متناسب با آن، تشک نجات مارک یوتراکو، ساخت کشور کره جنوبی به ابعاد ۶ در ۸ متر با همت شورای شهر و شهرداری تهیه و خریداری شده است.

گیلاسی خاطرنشان کرد: این تشک مناسب استفاده تا پرش از ارتفاع ۱۰ طبقه بوده و مدت زمان آماده‌شدن آن برای پرش، ۱۸۰ ثانیه است.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی سقز ضمن قدردانی از همراهی فرمانداری و شورای شهر و شهرداری سقز، خواستار در نظر گرفتن اعتباراتی برای احداث ساختمان آموزشی این سازمان شد که نقش موثری در آموزش و آگاهی شهروندی دارد.

انتهای پیام/۷۹۰۲۱/ن۲۰/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *