آذربایجانی‌ها روزانه ۴۰ لیتر آب بیشتر مصرف می‌کنند/ وضعیت قرمز آبی ۱۵۰۰ انشعاب آب

به گزارش خبرگزاری فارس از بناب، علیرضا ایمانلو عصر امروز در نشست بررسی وضعیت آب در شهرستان بناب و استان آذربایجان‌شرقی از آغاز عملیات اجرایی طرح تصفیه‌خانه فاضلاب شهرک ولی عصر(عج) بناب خبر داد و گفت: استاندارد سرانه مصرف آب در دنیا ۱۱۰ لیتر است که این رقم در کشور ۱۵۰ لیتر و در استان ما ۱۹۰ لیتر است.

وی با بیان اینکه از یک میلیون و ۲۰۳ هزار فقره انشعاب آب در ۶۰ شهر استان ۱۸ درصد این انشعابات بالای استاندارد مردم مصرف می‌کنند، گفت: یک هزار و ۵۰۰ فقره انشعاب در استان میزان مصرف آبشان در وضعیت بحرانی و بیش از حد آب است که در صورت عدم تجدیدنظر در مصرف آب توسط مشترکان پرمصرف، اقدام به قطع آب مصرفی آنان خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه آهنگ مصرف آب در کشور مناسب نیست؛ تأکید کرد: باید فرهنگ‌سازی لازم در این بخش صورت گیرد.

این مسؤول مصرف سرانه آب در استان برای هر نفر در شبانه‌روز را ۱۹۰ لیتر دانست و گفت: میانگین استاندارد مصرف سرانه ۱۵۰ لیتر بوده و آذربایجانی‌ها ۴۰ لیتر در شبانه‌روز بیشتر مصرف می‌کنند.

وی اضافه کرد: برای اینکه مشکلی برای تامین آب آشامیدنی مردم تبریز به وجود نیاید باید متوسط سرانه مصرف آب به ۱۵۰ لیتر در شبانه‌روز و مطابق الگوی طرح شده برسد.

ایمانلو در ادامه به صرفه‌جویی در مصرف آب و رعایت الگوی مصرف تاکید کرد و از شهروندان درخواست کرد توصیه‌های شرکت آب و فاضلاب استان را جدی بگیرند تا در خصوص آب مصرفی دچار مشکل نشوند.

انتهای پیام/ج/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *