آغاز به کار انجمن ورزش مادران از سال ۹۷ در کل کشور/ هیات ورزش‌های همگانی خراسان شمالی در جمع برترین‌های سال ۹۶

سید غلامرضا کمانه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد گفت: انجمن ورزش مادران به‌تازگی به مدیریت خانم بیتا بردبار تشکیل، برنامه آن مصوب و طرح درس‌هایش ارائه‌شده و در حال برنامه‌ریزی است و فعالیت اصلی آن با برنامه از سال آینده، هم در سطح کشور و هم در سطح استان‌ها انجام می‌شود.

 وی علت تشکیل انجمن ورزش مادران را نقش کلیدی مادران برای توسعه ورزش همگانی دانست و گفت: فعالیت در راستای استحکام خانواده‌ها، از مسائلی است که باعث به وجود آمدن این انجمن شده است.

نائب رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی در ادامه هیات انجمن ورزش‌های همگانی خراسان شمالی را از برترین‌های سال ۹۶ در کشور عنوان کرد و بیان داشت: طبق ارزیابی‌های انجام‌شده هیات ورزش‌های همگانی خراسان شمالی جزء هیات‌های برتر و در جمع‌بندی از هر نظری پیشرو بوده است و البته رتبه دقیق هیات‌ها تا پایان سال اعلام خواهد شد.

وی علت پیشرو بودن هیات استان را پیگیری‌های رئیس هیات و هماهنگی بین اعضای هیات و به‌ویژه حمایت اداره کل ورزش و جوانان استان دانست.

کمانه با اشاره به دوره دانش‌افزایی که در ۷ اسفندماه با حضور ایشان برگزار شد، توضیح داد: دوره‌ دانش‌افزایی برای مربیان ورزش‌های همگانی خراسان شمالی برای اولین بار در کشور در خراسان شمالی برگزار شد و در این دوره مسائلی از قبیل مدیریت ورزش، روش‌های علمی، تمرینات نوین ورزشی، بحث‌های مرتبط با سند تحول ورزش‌های همگانی، روانشناسی ورزش، تغذیه و آخرین موارد و یافته‌های علمی با دوستان در میان گذاشته شد.

نائب رئیس هیات ورزش‌های همگانی همچنین بر تشکیل جلسه ورزش همگانی با ریاست استاندار در هر استانی ازجمله خراسان شمالی تأکید کرد و گفت: جلسه شورای ورزش همگانی با ریاست استاندار، دبیری مدیرکل و حضور رئیس فدراسیون و رئیس هیات و مدیران کل استان اگر تشکیل بشود خروجی آن این خواهد بود که شهرستان‌های استان هم با ریاست فرماندار این جلسه توسعه همگانی را تشکیل می‌دهند و مصوبه دیگر این است که مراکز تصمیم‌گیری ورزش مانند دانشگاه‌ها، شهرداری‌ها، آموزش‌ و پرورش یک هم‌افزایی داشته باشند و کارهای تکراری نکنند و به هم کمک کنند.

کمانه با اشاره به تقویم برنامه‌های هیات استان برای سال ۹۷ که توسط رئیس هیات استان ارائه شد اظهار کرد: تقویم بسیار خوبی نوشته‌شده و در تحقق این تقویم هر کاری از فدراسیون برمی‌آید انجام خواهیم داد.

مجید جودت رئیس هیات ورزش‌های همگانی خراسان شمالی در ادامه گفت: در سفر دو روزه آقای کمانه به خراسان شمالی یک دوره دانش‌افزایی با حضور ایشان و همچنین مجمع عمومی سالیانه هیات ورزش‌های همگانی تشکیل شد که در این مجمع گزارشی از برنامه‌های انجام‌شده هیات و همچنین تقویم برنامه‌های سال جدید در قالب کتابچه‌ای ارائه و به نائب رئیس هیات تحویل داده شد تا بودجه‌ها و حمایت‌های لازم بر اساس آن از سوی فدراسیون انجام بگیرد.

وی همچنین بیان کرد: هیات ورزش‌های همگانی ۷۲۱ مربی فعال دارد که در باشگاه‌های دولتی و خصوصی سطح استان فعالیت می‌کنند و از این تعداد مربی نزدیک ۸۰ نفر در این دوره دانش‌افزایی با حضور آقای کمانه شرکت کردند که در جهت ارتقاء دانش و افزایش دانشجو بوده است و در انتهای دوره کارت‌های مربی‌گری درجه ۳ شرکت‌کنندگان به مدت ۳ سال تمدید شد.

جودت در پایان افزود: ۶۳۱ برنامه در قالب مسابقه، همایش و جشنواره در سال ۹۶ در سطح استان برگزار شده است که حدود ۵۲۷ هزار نفر یعنی ۷۰ درصد جمعیت استان در برنامه‌های هیات در سال ۹۶ حضور فعال داشته‌اند و این رکورد بسیار خوبی است و امید است در سال آینده با همت بیشتر، کمک اداره کل استان و فدراسیون تعداد برنامه‌ها از مرز هزار برنامه نیز بگذرد.

انتهای پیام/و

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *