آقایان ۵ سال پیش گفتند مدارس کپری نداریم؛ پس چرا هنوز هست؟

خسرو معتضد در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری فارس استان تهران در آستانه بازگشایی مدارس اظهار کرد: میلیاردها تومان کمکی که بابت ساخت مدارس توسط خیران مدرسه‌ساز می‌شود، کمک‌ها کجا می‌رود و چرا هنوز ما مدرسه کپری داریم؟

وی با انتقاد از وجود مدارس کپری در کشور تصریح کرد: چرا در یک کپر در سیستان و بلوچستان پرچم ایران را هم بالای کپر می‌زنند و تا کی باید شاهد وجود مدارس کپری در کشور باشیم؟

این کارشناس مسائل تاریخی با بیان اینکه آقایان پنج سال پیش گفتند ما دیگر مدارس کپری نداریم، اضافه کرد: شرم‌آور است که فرزندان ایران امروز در آغول که محل نگهداری دام است، در مناطق محروم درس می‌خوانند و در کنار بز و گوسفند درس یاد می‌گیرند!

معتضد با اشاره به اینکه این مناظر بسیار زشت و شرم‌آور است، تصریح کرد: پول‌های کمک به ساخت مدرسه کجا می‌رود؛ چه اتفاقی برای این پول‌ها می‌افتد که با این‌ وجود مدارس کپری هنوز پابرجاست؟

وی با ابراز تأسف از اینکه ما در ایران که کلاه‌بردار زن نداشتیم، افزود: متأسفانه اخبار ناگواری خوانده‌ام که این فقره هم پیدا شده است؛ بابت اخلاق جامعه نگرانیم؛ چرا اخلاق این‌قدر پست می‌رود.

معتضد با ورق زدن دوران صفوی در تاریخ کشور اضافه کرد: زمان صفویه این نوع ساخت و سازها نذر بود؛ مردم نذر می‌کردند و این اقدامات را انجام می‌دادند و در زمان صفویه، ساخت گرمابه و نظامیه یعنی دانشگاه نذر بود.

وی با بیان اینکه در هیچ جای دنیا در آن زمان این‌قدر حمام به اندازه ایران ساخته نشده بود، از کمبود آب برخی مناطق هم گلایه و تصریح کرد: کمبود آب آشامیدنی داریم و باید برای آن فکری شود.

این کارشناس تاریخی با نگاه کنایه‌ای به قیمت برخی غذاها و با گلایه از گرانی اظهار کرد: باید فکری برای گرانی شود.

انتهای پیام/ذ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *