آمریکا به دنبال نقض برجام از سوی ایران است/ تلاش برای عصبانی کردن دولت و ملت ایران/ بهترین پاسخ به ترامپ سخنان مقام معظم رهبری بود

امیررضا واعظ آشتیانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراک با اشاره به سخنان اخیر ترامپ اظهار کرد: از فردی که عمری از زندگی خود را در کاریزماداری و عیاشی سپری کرده سخنانی جز این انتظار نمی‌رود.

وی تصریح کرد: مهره‌گردانان آمریکا ترامپ را ابزاری کرده‌اند برای پاس کردن به کشورهای آزادی‌خواه و خود به‌خوبی می‌دانند که ترامپ شایستگی لازم را برای ریاست جمهوری را ندارد و از سخنان و ادبیات درستی در عرصه دیپلماسی برخوردار نیست.

فعال سیاسی اصول‌گرا با بیان اینکه مهره‌گردانان آمریکا از وجود ترامپ استفاده می‌کنند و به‌موقع از آن هزینه خواهند کرد، اظهار داشت: اینکه ترامپ در سازمان ملل به‌گونه‌ای صحبت کرد که شایسته فضای دیپلماتیک نبوده و تعجب سایر کشورها را در پی داشته است، مایه ننگ آمریکا است.

واعظ آشتیانی گفت: کشوری مانند کره شمالی پاسخ سخنان سخیف ترامپ را به گونه‌ای که در شأن رئیس‌جمهور آمریکا بود و او را به سگ هاری تشبیه کرد که مدام پارس می‌کند، داد ولی از آنجا که کشوری هستیم که دیپلماسی را بهتر درک می‌کنیم پاسخ مناسبی به ترامپ دادیم، اما مناسب‌تر از همه سخنان پاسخی بود که مقام معظم رهبری بود که نشان داد سخنان و رهنمودهای مقام معظم رهبری همیشه جامعه ایران و بین‌الملل را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

وی با اشاره به طرح موضوع مکمل برجام خاطرنشان کرد: وقتی ایران پاسخ مناسبی از مرحله اول دریافت نکرده است چه لزومی دارد که به سراغ برجام دیگری برود؟

این فعال سیاسی با تأکید بر اینکه باید وضعیت برجام به‌درستی روشن و مشخص شود، اظهار کرد: سیاست‌مداران آمریکا به دنبال این هستند که ایران را عصبانی و وادار به نقض برجام کنند، باید مراقب توطئه دشمن بود، مقام معظم رهبری بارها در زمان مذاکرات اشاره داشتند که مقامات باید مراقب باشند بندهایی را در برجام نیاورند که جای جرزنی را برای آمریکا فراهم کند.

واعظ آشتیانی افزود: باید مدبرانه در مسئله برجام حرکت کرده و دلمان را به اروپا خوش نکنیم، اینکه اروپا مدعی است برجام از سوی ایران نقض نشده همه یک خیمه‌شب‌بازی است، یادمان نرفته است زمانی که بانک‌های اروپا می‌خواستند با ایران وارد مبادله شوند جان کری گفت اگر اروپا می‌خواهد با ایران مبادله اقتصادی کند باید از ما اجازه بگیرند که این نشان می‌دهد آن‌ها بدون اجاره آمریکا آب نمی‌خورند و قدمی را برنمی‌دارند آنها تنها علاقه‌مند بودند که کارخانجات خودروسازی خود را فعال کنند و به‌واسطه ورود به بازار صنعت خودروی ایران دردهای این صنعت خود را التیام دهند.

انتهای پیام/ج/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *