آمریکا همواره کشور ناامنی برای مسلمانان بوده است/ مسلمانان باید برای آزادی افرادی مانند شیخ زکزاکی هم‌صدا شوند

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، اکبر محمد ظهر امروز در همایش «زبرالحدید» که به‌ همت جنبش جوانان مسلمان برای آزادسازی رهبران دینی جهان در دانشگاه علوم اسلامی رضوی برگزار شد، اظهار داشت: تا به‌ حال پنج سفر به ایران داشته‌ام که هرکدام تجربه خوبی بوده‌اند و در طول انقلاب اسلامی، الهام‌ فراوانی از رهبر انقلاب اسلامی و همچنین فعالیت‌های سیاسی در ایران گرفتم.

وی ادامه داد: ممکن است، نام امام لوییس فراخان را از آمریکا شنیده باشید که حداقل سه بار به ایران آمد، وی، رهبر یک جنبش عظیم با نام جنبش میلیونی مسلمانان در واشنگتن دیسی بود و قهرمان بسیاری از مسلمانان آمریکا بوده، امام لوییس فراخان در طول زندگی خود در رنج و عذاب بود. 

معاون رهبر سیاه‌پوستان مسلمان آمریکا با بیان اینکه آمریکا همواره یک کشور ناامن برای مسلمانان بوده است، افزود: بیشتر این رنج‌ها به خاطر جهالتی است که در آمریکا وجود دارد و این جهالت به این خاطر است که عقاید اسلامی در مدارس آموزش داده نمی‌شوند و مدت‌ها عقیده سیاست‌مداران آمریکا این بوده که اسلام جایی در این کشور ندارد. 

محمد با بیان اینکه امروز تمام جهان به‌خاطر خروج ترامپ از برجام به ایران چشم دوخته‌اند، بیان کرد: به عنوان مسلمان ما همواره به‌ دنبال صلح بوده‌ایم، اما همواره با افرادی که با ما می‌جنگند، می‌جنگیم و باید بدانیم که یک جنگ همواره در میدان و همراه با اسلحه نیست، بلکه این جنگ، جنگی با ایده‌آل‌ها، علم و اعتقاد است. 

وی خاطرنشان کرد: آیا این درست است که اگر دولتی، کشور یا دولتی دیگر را دوست ندارد، سعی کند سردمدارانش را عوض کند؟ پاسخ این سؤال قطعاً نه است. 

معاون رهبر سیاه‌پوستان مسلمان آمریکا با تأکید بر لزوم درس گرفتن دانشجویان از تاریخ، اظهار کرد: یکی از بزرگ‌ترین درس‌های تاریخ در مورد سلمان فارسی است که چطور با فرهنگ ایرانی‌اش به دفاع از اسلام پرداخت و به مسلمانان آموخت که از خود دفاع کنند، درسی که از این برهه تاریخی می‌گیریم، این است که نمی‌توانیم، به‌ خاطر تفاوت‌های افراد با خود، عقایدشان را اشتباه بدانیم، چراکه آنچه که مهم بوده، خلوص آن فرد است. 

محمد با بیان اینکه حمله آمریکا به عراق برای تغییر حکومت به این دلیل بود که آمریکا عقیده حکومت عراق را نمی‌پسندید و این هم از درس‌های تاریخ است، ادامه داد: دونالد ترامپ همین برنامه را در ایران دارد و به این‌ منظور در سخنرانی‌ که در طول برنامه پاره کردن برجام انجام داد، مردم ایران را تروریست و قاتل خطاب کرد. 

وی، این کار ترامپ را مخالفت با اوباما و خلاف تمام اقدامات قبلی او به‌ دلیل مشکلش با سیاه‌پوستان عنوان کرد و افزود: ترامپ می‌توانست به راحتی بگوید، با این قرارداد موافق نیستم و باید دوباره رأی‌گیری کنیم و بعضی بندهایش را تغییر دهیم، اما این کار را نکرد و در عوض به ایرانیان توهین کرد. 

معاون رهبر سیاه‌پوستان مسلمان آمریکا، خطاب به طلاب و دانشجویان گفت: شما جوانان باید صدای خود را بالا برده و مخالفت خود را با انتقال سفارت‌خانه آمریکا به قدس اعلام کنید و نشان دهید که همه کشورهای اسلامی جهان با این موضوع مخالف‌اند. 

وی با تأکید بر اینکه هرکس در هرجای دنیا باید این حق را داشته باشد که عقیده‌اش را آزادانه بیان کند، اضافه کرد: ما همین مشکل را در آمریکا داریم، چراکه یکی از بزرگان ما به‌ خاطر عقایدش در مورد اسلام، زندانی شده و سردمداران بحرین هم باید بدانند که به‌ جای زندانی کردن شیخ عیسی قاسم به‌ خاطر عقایدش، باید به فکر صلح و امنیت مردمشان باشند. 
 
محمد در پایان با تأکید بر هم‌صدایی مسلمانان، گفت: امروز عصر ارتباطات است، اگر همه ما یک صدا شویم و پیام خود به هر طریقی به رئیس جمهور نیجریه یا دیگر سردمداران جهان بفرستیم و بگوییم که افرادی مانند شیخ زکزاکی را آزاد کنند، مجبور می‌شوند به حرفمان گوش دهند و کار اصلی ما این است که کنفرانس‌ها و سخنرانی‌های بیشتری فراهم کنیم و همچنین عملگرا باشیم.

انتهای پیام/ذ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *