اتخاذ روش‌های آموزشی خانواده‌محور برای پیشگیری از وقوع سرقت ضروری است

به گزارش خبرگزاری فارس از ماسال، اسماعیل قاسمی پیش از ظهر امروز در نشست پیشگیری از وقوع سرقت در این شهرستان اظهار کرد: با آماده‌سازی بسته‌های آموزشی و توزیع آن در خانواده‌ها و دانش‌آموزان می‌توان نکات ایمنی در زمینه پیشگیری از وقوع سرقت را به افراد آموخت.

وی با بیان اینکه باید دقت کرد تا به خانواده مانند نهاد اصلی در آموزش افراد نگاه شود، افزود: اتخاذ روش‌های آموزشی خانواده‌محور و توزیع بسته‌های آموزشی برای پیشگیری از وقوع سرقت ضروری است.

معاون فرماندار ماسال نقش خانواده در جامعه‌پذیری افراد و پیشگیری از وقوع جرم را مهم دانست و گفت: در طراحی برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی باید بسته‌های آموزشی در زمینه مذکور لحاظ شود.

وی نصب دوربین‌های مدار بسته در اماکن حساس را موجب کاهش میزان سرقت دانست و یادآور شد: افزایش به کارگیری لوازم حفاظتی و ایمنی در راستای پیشگیری از وقوع سرقت امری ضروری است.

قاسمی با بیان اینکه امنیت در توسعه اقتصادی و اجتماعی جامعه اهمیت دارد، خاطرنشان کرد: افزایش گشت‌های شبانه نیروی انتظامی در مراکز پرخطر از جمله راهکارهای مقابله با سرقت است.

 وی استفاده از نیروهای بسیج و سپاه در گشت‌های شبانه را مهم خواند و تصریح کرد: با استفاده از این ظرفیت می‌توان مراکز بیشتری را زیرپوشش قرار داد.

معاون فرماندار ماسال با اشاره به اینکه برطرف شدن معضلات جامعه خواسته مهم مسؤولان است، متذکر شد: تلاش دولتمردان تدبیر و امید با تمام ظرفیت لجستیکی و انسانی خود در تلاش هستند تا معضلات اجتماعی را برطرف و زمینه مناسب برای توسعه ایجاد کنند.

به گزارش فارس، در نشست مذکور  دستگاه‌های مربوطه گزارشی از عملکرد اقدام‌های صورت گرفته برای کاهش سرقت و راهکارهایی در این زمینه را ارائه کردند.

انتهای پیام/۲۳۰۰/ط۲۰

http://fna.ir/QG5659

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *