اجرای بیش از ۶۰ ویژه‌برنامه هفته دفاع مقدس در شهرستان گناوه

به گزارش خبرگزاری فارس از گناوه، یاسین اکبا چهارشنبه شب در نشست خبری هفته دفاع مقدس گفت: حدود یک سال و نیم پس از پیروزی انقلاب رژیم بعثی عراق با ۱۲ لشکر و سه سازمان و با حمایت تقریباً ۴۲ کشور وارد جنگی نابرابر علیه ملت ایران شد در زمانی که هیچ سازمان نظامی سازمان یافته‌ای در این مرز و بوم نبود و مردم مشغول مبارزه با غائله‌های داخلی بودند.

وی بیان کرد: این جنگ خسارت مالی و معنوی سنگینی وارد کرد و ما در جنگ با دست خالی اما با ایمان و توکل به خدا و اعتقاد راستین به ائمه اطهار و با رهبری حضرت امام(ره) بود که از جنگ سرافراز بیرون آمدیم.

فرمانده سپاه گناوه تصریح کرد: در دفاع مقدس از میان نوجوانان و جوانان این مرزوبوم انسان‌های با ایمانی ظهور کردند انسان‌هایی سرشار از عشق به ائمه اطهار و خداوند که با دستان خالی ستون‌های کاخ استکباری را به لرزه درآورند ارتش ما ثابت کرد که یک وسیله فرا انسانی و فرا دست بشری هم وجود دارد که بتوان با آن پیروز شد.

اکبا بیان کرد: همه رزمندگان اعتقاد داشتند که دین خدا و اسلام ناب را یاری کنند و کسی برای نام و نشان و عنوان به جبهه‌ها نرفت.

وی بیان داشت: همه مردم ایران فارغ از هرگونه ملیت، هویت، نژاد و زبان همه زیر سقف یک سنگر و با عنوان دفاع از ایران اسلامی وارد این کارزار شدند و جانانه جنگیدند نبردی که ۸ سال تاریخ ملت ایران را به خود اختصاص داد، محل رویش هم پیشه‌های پاک الهی بوده است جوانانی مؤمن و غیور که با اتکا به خداوند همه درهای بسته را گشودند.

فرمانده سپاه شهرستان گناوه افزود: در جنگی که سال ۵۹ رخ داد برخی گمان می‌کنند می‌خواستند قطعه‌ای از این خاک را تصرف کند این تنها هدفشان نبود بلکه هدف اصلی این بود که ملت ایران تا قرن‌ها سرجای خود بنشینند این ملتی که جرات پیدا کرده بود استکبار جهانی و امپراطوری عظیم جهانی را با ذلت از این مملکت خارج کند و اما این روحیه خودباوری، شجاعت و غیرت امروز باعث عزتمندی ما شده است.

اکبا گفت: آنچه باعث افتخار ماست پایداری و مقاومت مردم ایران است که آوازه این دفاع جانانه که در سراسر دنیا طنین‌انداز شده است.

وی افزود: باید آرمان‌های هشت سال دفاع مقدس را به ملت ایران و جوانان امروز و فردا منتقل کنیم جنگ تحمیلی با تمام فراز و فرودهایش حماسه‌ای از تاریخ بلند مردمی است که در تاریخ معاصر ایران می‌درخشد این مسیر نورانی هم اکنون ادامه دارد مبارزه پایان نیافته اما لباس جنگ تغییر کرده است.

فرمانده سپاه گناوه اضافه کرد: امروز جنگ عقیده‌هاست جنگ شدیدی هم در جریان است از این رو اگر می‌بینیم کشورهای ۵+۱ همان‌هایی که در جنگ علیه ایران به صدام کمک کردند امروز پای میز مذاکره با ایران می‌نشینند چیزی جز پایمردی مردان بزرگ این مرزو بوم نیست و به این نتیجه رسیدند که هیچ‌چیز در قبال این مرزو بوم و مردمان بزرگش جوابگو نیست جز راه حل مذاکره.

اکبا ادامه داد: در هفته دفاع مقدس بیش از ۶۰ برنامه در شهرستان گناوه اجرا خواهد شد که بخشی از این برنامه‌ها دیدار با ائمه جمعه گناوه و ریگ، برگزاری زیارت عاشورا، همایش بزرگ اقتدار و حضور در میدان شهر، یادواره‌های شهدا و سالگرد خاکسپاری شهدای گمنام بندر ریگ از جمله آن‌هاست.

اکبا در ادامه به یادواره شهدای روستای بهمنیاری، تجلیل از سربازان نمونه، شب خاطره و تجلیل از رزمندگان و پیشکسوتان، یاد یاران بیان خاطرات عملیات ثامن الائمه، پیاده‌روی خانوادگی و…. در هفته دفاع مقدس اشاره کرد.

انتهای پیام/۲۲۵۵/ج۴۰/

http://fna.ir/OIU3DU

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *