احداث مرکز تجاری روسیه در اراک/ استان مرکزی به محل دپوی محصولات وارداتی و صادراتی روسیه تبدیل می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، علی‌اکبر کریمی امشب در چهارمین جلسه شورای حمل و نقل استان مرکزی با دستور بررسی ایجاد بندرخشک و حمل و نقل ترکیبی اظهار کرد: طی نشستی با تعدادی از سرمایه‌گذاران روسی مقرر شد زمین مورد نیاز به منظور ایجاد مرکز تجاری روسیه در ایران در اراک در نظر گرفته شود.

وی تصریح کرد: ایجاد این مرکز می‌تواند زمینه صادرات هرچه بیشتر محصولات استان به کشور روسیه را فراهم کند، ضمن اینکه استان مرکزی به محل دپوی محصولات وارداتی و صادراتی روسیه تبدیل خواهد شد.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین با پیگیری‌های صورت گرفته مجوز لازم به منظور ایجاد شهرک صنعتی شماره چهار اراک اخذ و هماهنگی‌های لازم با سازمان حفاظت محیط زیست انجام شده است.

کریمی افزود:  این طرح هم اکنون مراحل پایانی را پشت سر می‌گذارد و به زودی در زمینی به مساحت ۴ هزار هکتار نزدیک شهر جدید امیرکبیر کلنگ‌زنی خواهد شد.

 وی ادامه داد: بدون شک ایجاد این شهرک در کنار ایده ایجاد بندرخشک و حمل و نقل ترکیبی در اطراف فرودگاه می‌تواند منجر به شکل‌گیری منطقه ویژه اقتصادی در شهر اراک و  رونق هرچه بیشتر صنعت و اقتصاد شود.

انتهای پیام/ج/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *