احیای تالاب گاوخونی بدون زنده شدن زاینده‌رود بی‌معناست

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، ابوالفضل آبشت پیش از ظهر امروز در برنامه گردهمایی انتقال تجربیات پروژه الگوسازی مشارکت جوامع محلی در احیای دریاچه ارومیه از طریق استقرار کشاورزی پایدار اظهار کرد: مشارکت مردم در احیای دریاچه ارومیه بسیار مهم بود، احیای این دریاچه از سال ۲۰۱۴ آغاز شد و با مشارکت دستگاه‌های مختلف ازجمله جهاد کشاورزی در روستاهای اطراف دریاچه اقدامات مثبتی شکل گرفت.

وی افزود: اقدامات مثبتی توسط مردم و دستگاه‌های مربوطه استان‌های آذربایجان‌های غربی و شرقی برای احیای دریاچه ارومیه در حال انجام هستند تا بتوانیم موفقیت‌های بیشتری کسب کنیم.

مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب‌های ایران تصریح کرد: در اولین قدم برنامه جامع مدیریت دریاچه ارومیه ما در سال ۸۷ برنامه‌ای را تدوین کرده، پس از آن به تصویب رساندیم و سرانجام این برنامه در سال ۲۰۱۴ اجرا شد.

وی با بیان اینکه یکی از اقدامات اولویت‌دار برنامه جامع مدیریت دریاچه ارومیه است که در تالاب بین‌المللی گاوخونی کلیات این برنامه نیز تصویب شده است؛ و با مشارکت دستگاه‌های مربوطه و جوامع محلی این کار انجام خواهد شد که امیدواریم با جدیت دستگاه‌ها این موضوع پیگیری شود.

آبشت ادامه داد: تدوین جامع احیای تالاب گاوخونی با مشارکت کلیه دستگاه‌های مربوطه و جوامع محلی که به عنوان اولین قدم در جهت احیای این اکوسیستم مهم و بین‌المللی صورت گرفته که مهم است.

وی ابراز کرد: امیدواریم در آینده نزدیک شاهد اتفاقات خوب و مثبت برای احیای تالاب بین‌المللی گاوخونی و حوضه آبریز زاینده‌رود باشیم چرا که احیای گاوخونی بدون احیای رودخانه زاینده‌رود معنا و مفهومی ندارد.

انتهای پیام/خ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *