اختصاص ۵۱۰ میلیارد تومان اعتبار به منظور بازسازی تاسیسات زیربنایی مناطق زلزله زده

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، هوشنگ بازوند صبح امروز در نشست ستاد شورای هماهنگی مدیریت بحران که به منظور بررسی برنامه‌ها و میزان آمادگی دستگاه‌های اجرایی برای مقابله با آتش‌سوزی‌های احتمالی در سالن تدبیر استانداری برگزار شد، اظهار داشت: برنامه‌های ارائه شده توسط دستگاه‌های اجرایی برای مقابله با بحران‌های احتمالی آتش‌سوزی، برنامه‌های قابل قبولی است.

استاندار کرمانشاه اولویت نخست در بحث آتش‌سوزی‌ را پیشگیری دانست و گفت: این مبحث نیاز به فرهنگ‌سازی و آموزش دارد، مدیران از ظرفیت‌های آموزش و پرورش، رسانه ملی و فصای مجازی برای این موضوع استفاده کنند.

وی افزود: دستگاه‌های متولی برای استفاده از ظرفیت افراد بومی در مقابله با آتش‌سوزی‌ها، از ظرفیت دهیاری‌ها و‌ عشایر مناطق استفاده کنند.

بازوند حوزه صیانت از محیط زیست را یکی از مهمترین دغدغه‌های سازمان‌های مردم نهاد در عرصه مسائل اجتماعی عنوان کرد و افزود: از ظرفیت این سازمان‌ها باید برای فرهنگ‌سازی در این زمینه استفاده کنیم.

وی هم‌چنین یادآور شد: ارتش، سپاه و بسیج به‌واسطه انسجام سازمانی حاکم بر آن‌ها، در مواقع بحرانی به خوبی ایفای نقش کرده‌اند. نمونه بارز این موضوع، حضور به موقع آن‌ها در امدادرسانی به زلزله‌زدگان بود.

این مقام ارشد اجرایی استان کرمانشاه در ادامه، خاطرنشان کرد: طبق مصوبه هیأت محترم دولت در تاریخ ۲۲ اردیبهشت‌ماه سال‌جاری مبلغ پنج میلیون برای کمک بلاعوض به هر یک از خانوادگان جانباختگان زلزله درنظر گرفته شده است که با احتساب حدود ۶۲۰ نفر، این‌مبلغ حدود ۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان است، قبلا هم هلال احمر از محل منابع خود ۵ میلیون تومان به هر یک از این خانواده‌های سوگوار، کمک بلاعوض کرده است.

وی افزود: ۱۵ میلیارد تومان اعتبار برای جبران خسارت وارده به ۲۱ شهرداری در مناطق زلزله‌زده اختصاص یافته است.

به گفته بازوند، ۱۰ میلیارد تومان برای جبران خسارت و مرمت پاسگاه‌های مرزی نظامی و انتظامی استان در حادثه زلزله درنظر گرفته شده است.

استاندار کرمانشاه گفت: ۵۱۰ میلیارد تومان اعتبار عمرانی در مرحله نخست، برای بازسازی تاسیسات زیربنایی خسارت دیده مناطق زلزله‌زده اختصاص یافته است.

انتهای پیام/ح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *