اخلاق اهرم تحکیم روابط دولت با مردم است

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، محمود زمانی قمی شامگاه پنج‌شنبه در مراسم اختتامیه همایش کشوری توانمندسازی کمیته‌های اخلاق در پژوهش‌های  زیست پزشکی ویژه نمایندگان جامعه که در اراک برگزار شد، اظهار کرد: اخلاق به عنوان یک مسئله مهم باید در تمامی ابعاد مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه تمامی امور باید دارای پیوست اخلاق باشد، افزود: اگر در جامعه‌ای اقدامات انجام شده پیوست اخلاقی نداشته باشد آن جامعه و تمامی اقدامات انجام شده در آن محکوم به شکست خواهد بود.

استاندار مرکزی تصریح کرد: در نهادینه کردن و گسترش اخلاق در جامعه باید از برترین الگوها استفاده کنیم که برترین و با اخلاق‌ترین الگوها در جامعه اهل بیت(ع) به ویژه حضرت علی(ع) است.

زمانی قمی با اشاره به اینکه اخلاق زمینه ساز تحکیم و تقویت روابط بین دولت و مردم است، ادامه داد: اگر به این مسئله توجه شود به طور حتم اعتماد بین حاکمیت و مردم تقویت می‌شود و شاهد نتایج بسیار خوبی در جامعه خواهیم بود.

استاندار مرکزی با تاکید بر اینکه نهال جمهوری اسلامی ایران بر مبنای اخلاق بنا نهاده شده است، گفت: تنها چیزی که در جامعه باید مورد توجه باشد، اخلاق است، زیرا بدون اخلاق نمی‌توان نتایج خوبی را کسب کرد.

زمانی‌ قمی بیان داشت: باید مرزبندی خود را با تمام مکتب‌ها و جوامع مختلف با اخلاق مشخص کنیم، زیرا گفتمان همراه با اخلاق در تمام زمینه‌ها مورد قبول و ستایش است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک نیز گفت: متأسفانه به دلیل نبود اخلاق شاهد هجمه‌های ناجوانمردانه‌ای از سوی برخی افراد نسبت به دولت هستیم.

حسن طاهراحمدی تصریح کرد: دولت تدبیر و امید در مدت زمان فعالیت خود اقدامات بسیار مهم و تأثیرگذاری را در تمامی بخش‌ها به ویژه بهداشت و درمان انجام داده که باید به درستی بیان شود.

وی با اشاره به اینکه دولت یازدهم یکی از مظلوم‌ترین دولت‌ها است، افزود: باید با رعایت اخلاق تمامی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده توسط دولت برای مردم بیان شود، به ویژه اقدامات انجام شده در حوزه سلامت قابل تقدیر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک خاطرنشان کرد: هزینه‌های درمانی مردم در دولت یازدهم با اجرای طرح تحول سلامت از ۵۰ درصد به ۸ درصد و در روستاها به ۳ درصد رسیده که دارای اهمیت و قابل تقدیر و بیان است.

طاهراحمدی بیان داشت: بیان تمامی این مسائل به رعایت اخلاق باز می‌گردد و بی‌اخلاقی در جامعه می‌تواند تمامی خدمات دولت و مسئولان را زیر سوال ببرد.

وی اظهار کرد: در حوزه پزشکی با توجه به حساسیتی که وجود دارد رعایت اخلاق از جایگاه بسیار مهم‌تری برخوردار است که باید در تقویت این مسئله در این حوزه تلاش بیشتری صورت گیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک افزود: اگر اخلاق در پژوهش‌های مربوط به جامعه پزشکی رعایت نشود، ضرر آن بیشتر از سودش خواهد بود و به طور حتم آسیب به سلامت مردم وارد می‌شود.

طاهراحمدی تصریح کرد: در بحث پژوهش باید کمیته‌ها را فعال‌تر کنیم و حوزه سلامت را به سمت اخلاقی‌تر شدن سوق دهیم.

انتهای پیام/۸۷۰۰۳/ط۴۰

http://fna.ir/DAGCNE

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *