ادعای لغو تحریم‌ها در برجام توهم سیاسی و فعالیت انتخاباتی است

به گزارش خبرگزاری فارس از قائمیه، حجت‌الاسلام قهرمان عباسی در خطبه‌های نماز جمعه امروز این شهر با گرامیداشت ۲۵ تیرماه سالروز تأسیس سازمان بهزیستی اظهار داشت: وجود سازمان بهزیستی و امثال آن‌ که برای حمایت و رفع مشکلات طبقه محروم و معلول جامعه بوده نشانه توجه و اهتمام نظام اسلامی به این قشر جامعه است.

امام‌ جمعه قائمیه با اشاره به بودجه‌ای که برای این‌گونه سازمان‌ها اختصاص می‌یابد افزود: به خاطر حجم بسیار و گستردگی نیازمندی نیازمندان در زمینه‌های معیشتی، درمانی، آموزشی، اشتغال، مسکن و رفاهی کفاف نمی‌دهد، ازاین‌رو باید دست سخاوتمندان و خیران و متمکنان با دیانت پشتوانه این‌گونه سازمان‌ها و نهادها باشد تا مشکل قشر محروم و نیازمندان واقعی مرتفع شود.

عباسی با گرامیداشت ۲۶ تیرماه سالروز تأسیس شورای نگهبان تصریح کرد: تشکیل شورای نگهبان برای صیانت از قانون و حفظ انقلاب اسلامی و دستاوردهای نظام اسلامی و جلوگیری از انحراف از دین یک امر ضروری و مهم است.

وی با اشاره به اینکه هر نظامی با هرگونه ساختار سیاسی نیازمند به چنین تشکیلاتی است گفت: به نقش مؤثر و کارآمد این تشکیلات انقلابی و بصیر و با درایت را باید از طریق هجمه‌ها، اتهامات، شایعات تخریب‌ها که از ناحیه دشمنان خارجی و داخلی نظام اسلامی علیه آن می‌شود پی برد.

امام‌ جمعه قائمیه در مورد کسانی که شورای نگهبان را تضعیف می‌کنند، گفت: آن‌ها منافع فردی و گروهی خود را به منافع ملی گره زده‌اند و به‌ نام مردم به کام خودشان می‌خواهند به مراکز مهم تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی نفوذ و اهداف خود را محقق کنند.

وی ادامه داد: شورای نگهبان برای نظام به‌ منزله تنگه احد است که لحظه‌ای غفلت و سهل‌انگاری و توجه به حواشی و غافل بودن از دشمن و عدم دقت در نظارت موجب خسارت‌های جبران‌ناپذیری خواهد شد.

عباسی تصریح کرد: اگر تا به امروز درعین‌حال تمام فشارها و تضعیف‌ها و اتهاماتی که علیه شورای نگهبان بوده دشمن نتوانسته کاری از پیش ببرد ناشی از وجود نیروهای انقلابی و توانمند و بابصیرت و مؤمن و دلسوز به آرمان‌های انقلاب و عزت مردم ایران و در رأس آن‌ها شخصیتی همانند آیت‌الله جنتی است.

امام‌ جمعه قائمیه برآورد و نتیجه برجام بعد از یک سال را بدعهدی و دبه درآوردن طرف مقابل و آمریکا دانست و خاطرنشان کرد: این مسئله نشان می‌دهد که استکبار به سرکردگی آمریکا مخالفتش با نظام اسلامی است و تبلیغات و بزرگ‌نمایی لغو تحریم‌ها در برجام توهم سیاسی و فعالیت انتخاباتی است.

وی اظهار داشت: نه‌تنها تحریم‌ها لغو نشد بلکه تحریم‌های جدیدی را نیز اعمال می‌کنند و نه‌تنها اموال توقیف‌ شده به ایران برنگشت بلکه میلیاردها دلار دیگر از اموال کشور را به غارت بردند و نه‌تنها آن‌چنان رونقی در اقتصاد و در روند پیشرفت انرژی هسته‌ای و دفاعی و نظامی در آمدورفت‌های روابط تجاری فراهم نشد بلکه موجب تضعیف کشور ایران در بیشتر زمینه‌ها شد.

امام‌ جمعه قائمیه در ادامه تصریح کرد: خلاصه برجام این حقیقت را روشن کرد که اعتماد به دشمن و انتظار فرج به دست دشمن یک تفکر غلط و شکست‌خورده سیاسی است.

انتهای پیام/۲۴۴۸/چ۴۰

http://fna.ir/T7ZLDZ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *