ارتباط بین صنایع نوپا فولاد چهارمحال و بختیاری و دانشگاه تقویت شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، محمدرضا نیل‌فروشان ظهر امروز در چهاردهمین همایش علمی- دانشجویی مهندسی مواد و متالورژی ایران در چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: این همایش برای اولین‌بار است که در سطح استان‌ها برگزار می‌شود و پیش از این تنها در دانشگاه‌های تهران بوده است.

وی با اشاره به اینکه از بهمن‌ماه سال گذشته پیگیری‌ها برای اجرای چهاردهمین همایش علمی- دانشجویی مهندسی مواد و متالورژی ایران آغاز شد، افزود: ۸۰۰ مقاله به دبیرخانه این همایش ارجاع داده شد که از این تعداد ۲۰۰ مقاله انتخاب شدند.

دبیر چهاردهمین همایش علمی- دانشجویی مهندسی مواد و متالورژی ایران با بیان اینکه ۲۰ مقاله به صورت ارائه شفاهی و ۶۰ مقاله به صورت پستر هستند، ادامه داد: مجوز رشته مهندسی مواد و متالورژی در سال ۸۳ اخذ شد و در دانشگاه شهرکرد این رشته تشکیل شد.

نیل‌فروشان با تأکید بر اینکه ایجاد مقطع دکتری سرامیک و بعداز آن رشته‌های دیگر در مقطع دکتری و کارشناسی ارشد در دانشگاه شهرکرد در دستور کار قرار دارد، عنوان داشت: اگر علم در دانشگاه بماند به تدریج قدیمی شده و محدود به کتاب‌ها می‌شود لذا باید علم را به صنایع گسترش دهیم.

وی خاطرنشان کرد: اگر ارتباط بین صنایع نوپا فولاد چهارمحال و بختیاری و دانشگاه تقویت شود اثرات بسیاری خواهد داشت و این ارتباط دوطرفه می‌تواند منجر به توسعه کشور و استان شود.

دبیر چهاردهمین همایش علمی- دانشجویی مهندسی مواد و متالورژی ایران در ادامه بیان داشت: صنایع فولاد در استان جدید هستند بنابراین می‌توانند در سایه کمک دانشگاه محصولات با کیفیت و کمیت بهتری تولید کنند.

انتهای پیام/ک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *