ارزش‌های اسلامی یزد برای گردشگران تبیین شود

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی نماینده ولی فقیه در استان یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی عصر امروز در دیدار نوروزی مدیران اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان یزد با وی اظهار داشت: همه حرکات، تلاش‌ها و جنب‌وجوش‌هایی که در جامعه وجود دارد برای این است که انسان به جایگاه حقیقی خود دست پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه انسان خلق نشده که جامد و ساکت باشد، اضافه کرد: خلقت انسان یک هدف دارد که باید در راستای رسیدن آن حرکت کنیم، اما موضوع مهم این است که این هدف چیست و چگونه باید به آن دست پیدا کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد با بیان اینکه دنیای غرب تعبیرات مختلفی در ارتباط با این موضوع دارد، تبیین کرد: برخی افراد در غرب اصلاً به هدف زندگی فکر نمی‌کنند و زندگی روزمره خود را ادامه می‌دهند و به هیچ موضوعی در جامعه اهمیت قائل نیستند.

ناصری یزدی با بیان اینکه این افراد یک زندگی پوچ را دنبال می‌کنند، بیان کرد: در برابر این افراد انسان‌های مومن هستند که باید زندگی آن‌ها دارای یک هدف باشد و در راستای رسیدن به آن هدف فعالیت می‌کنند.

امام‌ جمعه یزد تصریح کرد: این موضوع در تمام زندگی ما باید وجود داشته باشد و در ارتباط با گردشگری هم اگر آثار تاریخی و میراث فرهنگی‌مان را نگاه می‌داریم، زمانی موفق می‌شویم که این اقدامات را برای بسترسازی رسیدن دیگر انسان‌ها به خداوند انجام دهیم.

وی با اشاره به اینکه قرار دادن انسان‌ها در مسیر درست و الهی زندگی بزرگ‌ترین خدمتی است که می‌توان به آن‌ها انجام داد، بیان کرد: یکی از مسائل بسیار مهمی که در بحث گردشگری باید به آن توجه شود، انتقال ارزش‌های اسلامی و دینی مردم یزد به گردشگران است.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد افزود: یزد از ظرفیت‌های بسیار زیادی برخوردار است، اما آنچه یزد را بیش از همه در بین افراد مختلف زبانزد کرده بحث مذهبی بودن و ارزش‌های اسلامی این شهر است.

انتهای پیام/ذ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *