ارزیابی بیش از ۱۴ هزار واحد مسکن در سرپل‌ذهاب

غلامحسین خانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه، گزارش از روند بازسازی در منطقه زلزله‌زده شهر سرپل‌ذهاب استان کرمانشاه را ارائه داد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان با بیان اینکه تاکنون ۱۴ هزار ۸۰۹ واحد ارزیابی شده است، افزود: ۵ هزار و ۲۵۲ واحد از این تعداد واحد احداثی نوع اول،  ۱۳۱ واحد احداثی نوع دوم‌، ۴ هزار و ۴۸۹ واحد تعمیری نوع اول، ۳ هزار و ۱۵۷ واحد تعمیری نوع دوم، یک‌هزار و‌ ۷۸۰ واحد تعمیری نوع سوم و تعداد‌ ۶۵۰ واحد نیز عملیات آواربرداری انجام شده است که تعداد ۸۲ مورد اسکان موقت (تحویل کانکس) انجام شده است.

به گفته وی، برای تعداد ۴ هزار و ۸۹۴ واحد پرونده تسهیلات تشکیل و تعداد یک‌هزار و ۵۶۰ معرفی‌نامه به بانک‌های عامل صادر شده که تاکنون تعداد ۲۷۱ فقره تسهیلات بلاعوض پرداخت شده و مابقی در دست اقدام است.

خانی گفت: ۱۱۰ دستگاه کمپرسی، ۱۷ دستگاه بیل، ۱۵ دستگاه لودر، ۲ دستگاه جرثقیل، ۲ دستگاه بیل بکهو، ۲ دستگاه بابکت و دستگاه آب پاش، دستگاه بولدوزر، دستگاه تانکر سوخت و دستگاه تریلی کمرشکن هر کدام به تعداد یک دستگاه ازجمله تعداد ماشین‌آلات سنگین مستقر در منطقه زلزله‌زده است که عملیات آواربرداری را انجام می‌دهند.

این مسؤول از راه‌اندازی باجه اختصاصی در شهرستان سرپل‌ذهاب خبر داد و تصریح کرد: باجه اختصاصی با همکاری مدیران بانک مسکن، در محل ستاد معین بازسازی استان اصفهان راه‌اندازی شده تا خدمات مربوط به معرفی‌شدگان به بانک‌های عامل انجام شود.

انتهای پیام/خ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *