ارومیه نیازمند ورزشگاه ۱۲ هزار نفری والیبال است

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، نادر قاضی‌پور امروز در پنجمین جلسه شورای اداری استان که با حضور وزیر ورزش و جوانان برگزار شد اظهار داشت: بی‌شک ارومیه به عنوان قطب والیبال کشور، نیازمند ورزشگاه ۱۲ هزار نفری برای برگزاری مسابقات جهانی است.

وی با اشاره به برخی پروژه‌های ورزشی ناتمام در استان آذربایجان غربی تصریح کرد: در این رابطه متاسفانه ورزشگاه شهید باکری ارومیه از ۱۰ سال گذشته به صورت ناتمام باقی مانده است.

در ادامه نماینده مردم ماکو، پلدشت و شوط در مجلس شورای اسلامی با ابراز تاسف از اینکه در توزیع منابع در بین استان‌ها تحت هیچ عنوان بحث توازن توسط وزارت ورزش و جوانان برقرار نشده است بیان کرد: متاسفانه آذربایجان‌غربی در این زمینه رنج می‌برد.

عین‌الله شریف‌پور با ابراز تاسف از تخلیه مردم روستاهای مرزی استان بیان کرد: متاسفانه بحث حاشیه‌نشینی، مردم استان را رنج داده پس باید در جلوگیری از توزیع عادلانه منابع اقداماتی انجام شود.

وی با اشاره به اینکه امروز اقدامات فراوانی در حوزه ورزش انجام شده اما کافی نیست افزود: امروزه جوانان در تمامی عرصه‌ها پویا بوده و باید به این منابع انسانی افتخار کرد و در این رابطه روا نیست پس از گذشت ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی، با معضل بیکاری در جامعه مواجه شویم.

نماینده مردم ماکو، پلدشت و شوط در مجلس شورای اسلامی گفت: هم اکنون طرح‌های بسیاری در شهرها و روستاهای استان به صورت نیمه تمام در بستر ورزش قرار داشته و امید است تا پایان دولت به پایان برسند.

در ادامه نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر حمایت مادی و معنوی مدال‌آوران جهانی و ملی و حمایت دولت از آنها اظهار داشت: از سوی دیگر وزارت ورزش و جوانان باید ورزش را به بخش خصوصی واگذار کرده و برای ارتقاء سرانه ورزشی در کشور  اهتمام لازم را داشته باشد.

وی با اشاره به لزوم ایجاد اشتغال برای جوانان و واگذاری وام ازدواج به ورزشکاران بیان کرد: علاوه بر آن، وزارت ورزش و جوانان باید از رشته ورزشی والیبال در ارومیه حمایت لازم را داشته باشد.

روح‌الله حضرت‌پور افزود: هم‌اکنون چهار ورزشکار والیبال آذربایجان‌غربی در تیم ملی حضور داشته و بنابراین باید به این رشته ورزشی بیش از پیش توجه کرد.

انتهای پیام/ن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *