از اجرای قانون در عین بی‌قانونی تا هتک‌حرمت به اهالی ورزش و رسانه

به گزارش خبرگزاری فارس از آبادان، دیدار دو تیم صنعت نفت آبادان و تراکتورسازی تبریز در چارچوب هفته دوم لیگ برتر فوتبال کشور عصر روز گذشته در حالی انجام گرفت که تا چند روز قبل، میزبانی آبادان در این رقابت‌ها در هاله‌ای از ابهام قرار داشت.

در نتیجه با پیگیری‌های مکرر اداره ورزش و جوانان آبادان و تلاش‌های شرکت پالایش نفت، مواردی را که از فدراسیون فوتبال به عنوان نواقص این ورزشگاه برای میزبانی در رقابت‌های لیگ برتر فوتبال کشور عنوان شده بود، تا حدود زیادی برطرف و استادیوم تختی آبادان مهیای میزبانی در این رقابت‌ها شد.

اما روز گذشته در جریان برگزاری نخستین میزبانی نفت آبادان در لیگ برتر اتفاقاتی رخ داد که در شان اهالی ورزش، هواداران پرشور و محبوب آبادانی و اصحاب رسانه نبود.

وظیفه حفظ، حراست و تامین ورزشگاه تختی آبادان در این روز بر عهده یگان ویژه ناجا بود که از سوی فرماندهی استان خوزستان برای تدارک این دیدار به آبادان اعزام شده بود، اما با نظر نماینده فدراسیون فوتبال، تمام مسیر‌های عبورهای ورودی به ورزشگاه تعویض شده بود و هیچ یک از میهمانان ویژه و اهالی رسانه جایگاه خود را در این روز نمی‌دانستند.

نماینده فدراسیون فوتبال که گویی هیچ اطلاعی از نقشه ورزشگاه تختی آبادان نداشت، خبرنگاران را وادار کرد تا از تونل تعبیه شده برای ورود تماشاگران به ورزشگاه، وارد جایگاه خود شوند.

همچنین هیچ خبرنگاری حق نداشت از درب اصلی و VIP ورزشگاه وارد جایگاه خود شود و به همین ترتیب یگان ویژه نیز با در نظر گرفتن این ابلاغیه، این قشر را به سمت ورودی تماشاگران هدایت می‌کرد، در نتیجه برخی خبرنگاران تا دقیقه ۳۰ بازی اجازه ورود به ورزشگاه را نداشتند.

میهمانان زیادی نیز با وجود در دست داشتن بلیط جایگاه VIP و CIP اجازه ورود به ورزشگاه را پیدا نکردند و برخی پیشکسوتان فوتبال آبادان با مشاهده چنین اوضاعی به منازل خود بازگشتند تا این دیدار را از طریق تلویزیون مشاهده کنند.

همچنین هیچ خبرنگاری این اجازه را نداشت که از جایگاه خود به محل زمین مسابقه تردد داشته باشد و بر همین منوال، هیچ عکاسی نیز اجازه حضور در جایگاه خبرنگاران را نداشت، اگر عکاسی قصدی برای حضور در جایگاه خبرنگاران می‌کرد، باید از درب انتهایی زمین ورزشگاه به بیرون استادیوم منتقل می‌شد، سپس مجددا با همان درگیری‌های ابتدای بازی، وارد ورزشگاه می‌شد و به جایگاه خبرنگاران راه پیدا می‌کرد.

این در حالی‌ است که خبرنگاران نیز در ورزشگاه تختی آبادان جایگاه مشخصی ندارند و تمامی جایگاه‌های طبقه دوم این ورزشگاه در تصرف صداوسیما بوده و در بالکنی که خبرنگاران برای پوشش خبری خود استفاده می‌کنند نیز افراد متفرقه بسیاری حضور دارند، به طوری که جایی برای نشستن خبرنگاران وجود ندارد.

همچنین در پایان بازی نیز اغلب عوامل ورزشگاه در زمین بازی جا ماندند و یگان ویژه درب تونل را قفل کرد و به جز بازیکنان و تیم‌ها به هیچکس اجازه خروج از ورزشگاه ‌را از طریق تونل و سالن ورزشگاه نداد.

همچنین درب‌های ورزشگاه تختی آبادان پیش از آنکه ظرفیت این استادیوم تکمیل شود بسته شد و بسیاری از علاقه‌مندان و هواداران تیم صنعت‌نفت پشت درب‌های بسته باقی ماندند.

روز گذشته اتفاقات تلخی در ورزشگاه تختی آبادان رخ داد که این موضوع حاصل ناهماهنگی‌ها و عدم اهمیت روابط عمومی‌های باشگاه صنعت نفت و هیات فوتبال آبادان به اهالی رسانه بود که اتفاقا هر دو در روز بازی خود را از معرکه جدا کرده بودند و هیچکس در این بین پاسخگوی این همه بی‌احترامی و هتک‌حرمت نبود.

خبرگزاری فارس استان خوزستان، در صورت ادامه این روند در بازی‌های آینده، و عدم تخصیص جایگاه مناسب به خبرنگاران و برخورد مناسب با سایر میهمانان و اهالی رسانه، اقدام به انتشار اسامی کسانی خواهد کرد که با کم‌کاری و بی مسئولیتی خود، روز تلخ ورزشگاه تختی آبادان را برای اهالی ورزش و اصحاب رسانه رقم زدند.

البته در این بین نباید از نقش نماینده فدراسیون در ایجاد این بی‌نظمی چشم‌پوشی کرد و امیدواریم فدراسیون فوتبال حالا که مجبور به برگزاری رقابت‌ها در آبادان شده و به خواسته خود مبنی بر میزبانی خرمشهر از رقابت‌های لیگ برتر نرسیده، کمی هم بر وفق‌مراد دوست‌داران فوتبال در آبادان گام بردارد و از گزینش نمایندگان اصلح برای برگزاری رقابت‌های لیگ برتر در آبادان و سایر شهرهای کشور استفاده کند.

انتهای پیام/۷۲۰۱۳/ح۴۰

http://fna.ir/AO0FJM

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *