از شروط ادامه برجام با اروپا تا خیال‌بافی‌های مضحک وزیر امور خارجه آمریکا

به گزارش سردبیری استان‌های خبرگزاری فارس،‌ امروز چهارم خرداد در دومین جمعه از ماه مبارک رمضان مردم خداجو و دیندار ایران زمین برای اقامه نماز عبادی سیاسی این هفته در مصلاهای سراسر کشور در صفوف به هم پیوسته دوباره جمع شدند تا در نهمین روز از  ماه مهمانی و ضیافت الهی از رهنمودهای ائمه جمعه بهره ببرند.

خطبه‌های این هفته بیشتر حول موضوع  انتخابات اخیر در لبنان و عراق، حمایت از تولید داخلی و ارتقای کیفیت محصولات وطنی، برجام و تاکید ائمه جمعه اجرایی شدن منویات رهبری در مذاکرات بود؛ امروز در سراسر کشور تاکید شد که چنانچه اروپا خواهان تداوم برجام است باید به ایران تضمین بدهد آن‌هم نه در حرف بلکه در عمل!

برجام آمریکایی شکست خورد، برجام اروپایی ایجاد نکنید

امام جمعه مشهد مقدس گفت: مذاکره کردیم تحریم‌ها را بردارند، تحریم‌ها برداشته نشد و برجام شکست‌خورده، این را قبول کنیم، یک برجام آمریکایی شکست‌خورده، روی آن برجام اروپایی استوار نکنیم که این هم شکست بخورد.

آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی به غیرقابل‌اعتماد بودن آمریکایی‌ها اشاره کرد و گفت: وندی شرمن الآن می‌گوید آن روز که مذاکره کردیم، تضمین نکردیم در قرارداد می‌مانیم که امروز می‌گویند چرا خارج شدید، من همان روز گفتم هیچ راهی برای فهمیدن این موضوع که در برجام می‌مانیم یا نه، وجود ندارد، امروز هم رئیس اتحادیه اروپا می‌گوید ما تضمین نمی‌دهیم، با این شرایط، چرا این‌قدر دم از برجام اروپایی بزنیم؟

وی با بیان اینکه منتظر برجام بودن یعنی تمام دستگاه‌های اقتصادی، سرمایه‌ای و نیروی کار ما بنشینند که آیا اروپایی‌ها برجام را قبول کردند یا نه، اظهار کرد: شرکت توتال فرانسه آمد، تمام اطلاعات مخازن نفتی و مخازن مشترک ما با قطر و دیگر کشورها را به دست آورد، حالا هم می‌گوید آمریکا راضی نیست، با اطلاعات میدان‌های نفتی ما از کشور خارج می‌شود و از آن استفاده می‌کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری به کمبودهای موجود در کشور از ابتدای پیروزی انقلاب و پیشرفت‌های روز افزون در جریان ۴۰ ساله انقلاب اشاره کرد و افزود: از روزی که در جنگ خمپاره‌انداز نداشتیم، به‌روزی رسیدیم که آمریکا از ما می‌ترسد، ۴۰ سال تجربه تحریم و توطئه‌های آمریکایی را پشت سر گذاشتیم، ایستادیم و مقاومت کردیم.

خیال‌بافی‌های وزیر امور خارجه آمریکا مضحک است

امام جمعه تبریز گفت: رهبری فرمودند که برای تصمیم‌گیری به ادامه برجام بدون آمریکا، باید اروپا تضمین‌هایی را بدهد، در حالی که اروپا یکی به نعل و یکی به میخ می‌زنند، اروپایی‌ها هرگز به آمریکا پشت نمی‌کنند و اینکه فکر کنیم اروپا در مقابل آمریکا می‌ایستد، خیال‌بافی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم اظهار کرد: نخست‌وزیر آمریکا که اخیراً از کسوت جاسوسی به وزارت رسیده، ادعا کرده که اگر ایران ۱۲ شرط را رعایت کند، تحریم‌ها علیه کشور برداشته می‌شود که همه این ۱۲ شرط همان خواسته‌های قبلی زمان جورج بوش است.

وی افزود: با وجود گذشت حدود دو دهه از دوران جورج بوش پسر، همچنان در آمریکا ۲۰۱۸ همان خواسته‌ها مطرح می‌شود، در حالی که شرایط فرق کرده و بیداری اسلامی فراگیر شده، به طوری که داعش، جنگ‌های نیابتی و سایر توطئه‌ها با شکست روبه‌رو شده و محور مقاومت در حال پیشرفت است.

امام جمعه تبریز ادامه داد: انتخابات اخیر در لبنان و عراق نشان داد که تأثیرگذاری اسلام در ممالک اسلامی رو به رشد است؛ از این‌ رو باید وزیر تازه‌کار آمریکا بداند که این خیال‌بافی قبلاً هم علیه ایران وجود داشت، اما نتیجه این خیال‌بافی ایران امروز شد، البته این را هم بداند که خیال‌بافی‌های آمریکا نسبت به ایران هیچ‌گاه محقق نخواهد شد.

اروپا باید در عمل به ایران تضمین دهد نه در حرف

امام‌جمعه شیراز با بیان اینکه اروپا اگر خواهان تداوم برجام است باید به ایران تضمین بدهد آن‌هم نه در حرف بلکه در عمل، گفت: از دولت می‌خواهیم که فرمایشات رهبر انقلاب در خصوص اروپا را کاملاً مدنظر قرار دهد، چراکه انتظار داریم منویات رهبری در مذاکرات اجرایی شود.

حجت‌الاسلام‌ لطف‌الله دژکام برجام را یک تجربه تاریخی خواند و افزود: رهبر انقلاب با اینکه فرجام برجام را می‌دانستند اما اجازه دادند تا برخی که دیر متوجه مسائل می‌شوند، کسب تجربه کرده و ماهیت استکبار را بهتر بشناسند.

وی با بیان شرارت‌های بی‌پایان استکبار جهانی افزود: تجربه نشان داده که دل بستن به کفار نتیجه نخواهد داشت و همگان می‌دانند که وزارت خزانه‌داری آمریکا مُدام در پی ایجاد سختی و مشقت زندگی برای مردم ایران است و این دشمنی حتی در حرف‌هایشان نیز آشکار شده است.

ترامپ با خروج احمقانه از برجام اپوزیسیون را سرافکنده کرد

امام جمعه قم با اشاره به حرکت‌ احمقانه ترامپ در خصوص خروج از برجام گفت: حتی اپوزیسیون داخل و خارج از برخی تعریف و تمجید‌های غرب مابانه شرمنده شده و در برابر ملت سرافکنده هستند و نمی‌دانند که چگونه این اقدام خود را پرده پوشی کنند.

آیت‌الله سیدمحمد سعیدی اظهار داشت: حتی اپوزیسیون داخل و خارج از برخی تعریف و تمجید‌های غرب مآبانه شرمنده شده و در برابر ملت سرافکنده هستند و نمی‌دانند که چگونه این اقدام خود را پرده‌پوشی کنند.

وی با اشاره به اینکه در انتخابات لبنان و عراق شاهد پیروزی خط مقاومت هستیم، گفت: این انتخابات‌ها نشان داد تمام هزینه‌های آمریکا در منطقه به ضرر آنها تمام شده و اعتبار بین‌المللی خودشان را از دست داده‌اند و هر هزینه‌ای در منطقه کرده‌اند بر باد رفته است.

امام جمعه قم با بیان اینکه چند وقتی است صهیونیست‌ها خیره‌سرانه به پایگاه جریان مقاومت در سوریه حمله کرده و خسارات جانی و مالی وارد کرده است با این تصور که نیروهای مقاومت توان لازم را ندارند، اظهار کرد: نیروهای مقاومت در سوریه با مهارت و دقت فوق‌العاده با ۵۸ موشک پایگاه‌های رژیم صهیونیستی را در جولان مورد هدف قرار داند و در این حمله از گنبد آهنین ادعا شده نیز خبری نبود.

توجه تیم مذاکره‌کننده به شروط رهبر انقلاب در مذاکره با اروپایی‌ها

امام جمعه موقت اصفهان گفت: دشمن شک نکند که ملت ما همیشه روی اصول خود می‌ایستند؛ تجربه گذشته هم از تیم مذاکرده کننده داریم که هر وقت پافشاری کردند و به فرمایشات رهبری گوش دادند موفق شدند و عزت را برای ایران آوردند.

 آیت‌الله سید‌ابوالحسن مهدوی با بیان اینکه به رسمیت‌شناختن انرژی هسته‌ای با مذاکره به دست نیامد و از طریق پیشرفت علمی حاصل شد، بیان داشت: تجربه سوم این بود که انعطاف در برابر دشمن آن‌ها را جسور‌تر کرد و ما هیچ وقت خواهان دشمنی با آمریکا‌ و کشوری دیگر نیستیم و تجربه گذشته هم نشان داد هرجا محکم ایستادیم، دشمن عقب‌نشینی کرد.

مهدوی ادامه داد: تجربه‌ پنجم همراهی اروپا با آمریکا در حساس‌ترین مواقع است و نباید به تبسم آن‌ها دل‌ خوش کنیم یا اعتماد کنیم؛ همچنین نگوییم با موفقیت در برجام مشکلات اقتصادی حل می‌شود چرا که آن‌ها هر وقت بخواهند از برجام خارج‌ می‌شوند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: مشکلات کشور با اقتصاد مقاومتی بر پایه صادرات غیر نفتی و تکیه بر نیروی داخلی حل می‌شود، آن موقع زیاد و کم شدن قیمت نفت تأثیری بر اقتصاد ما نخواهد داشت.

لحن قلدرانه و چاقوکشانه دیگر در جهان سیاست جایی ندارد

امام جمعه گرگان در واکنش به سخنان وزیر امور خارجه آمریکا گفت: لحن قلدرانه و چاقوکشانه دیگر در جهان سیاست جایی ندارد.

آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی تصریح کرد: محور سخنان او این بود که برجام و مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵ به‌ خاطر نواقص مرگبارش، جهان را به خطر انداخته است، معنی این حرف این است که ایران در مذاکره با پنج غول صنعتی جهان بر سر آنها کلاه گذاشته است و آنها نفهمیده‌اند! این حرف‌ها نشان می‌دهد که عقلشان را از دست داده‌اند، امام علی (ع) هم در این زمینه بیان دقیقی دارند که «دیکتاتوری، عقل آدم را زائل می‌کند.»

وی با بیان اینکه  ۱۲ پیش‌ شرط داده شده برای شروع مذاکرات برجام دو «باید» است، افزود: این وزیر امور خارجه آمریکا گفته است که به دنبال تحریم‌های بیشتر و شدیدتر علیه ایران هستیم و تنها مانع، تغییر مسیر ایران خواهد بود، من به این فرد می‌گویم شما چه کاره‌ای که علیه کشوری مثل ایران این حرف را می‌زنی؟

آمریکا دوباره نشان داد قابل اعتماد نیست

امام جمعه کرمانشاه گفت: آمریکا امتحان خود را به ما پس داده و خروج آمریکا از برجام نیز به برخی سیاستمداران که تصور می‌کردند با آمریکا می‌توان به توافق رسید، نشان داد آمریکا قابل اعتماد نیست.

آیت‌الله شیخ مصطفی علما با تأکید بر اینکه مقام معظم رهبری در مورد گرفتن تضمین‌های لازم از کشورهای اروپایی در بحث برجام فرمایشات روشن و صریحی داشته‌اند، گفت:بنا بر تاکیدات رهبر معظم انقلاب، وزارت امور خارجه باید در این زمینه اقدامات لازم را انجام بدهد.

وی اضافه کرد: ملت ایران همواره طی چهار دهه اخیر با دشمنی‌های فراوان مواجه بوده است و آمریکا طی دهه‌های اخیر همواره دسیسه‌های فراونی علیه ملت ایران انجام داده است.

خطیب جمعه کرمانشاه با تأکید بر اینکه کشورهای اروپایی نیز بدعهدی‌هایی در حق ملت ایران انجام داده‌اند، به فراخواندن سفیران این کشورها در ۲ دهه پیش و بی‌اعتنایی جمهوری اسلامی به این موضوع اشاره کرد و متذکر شد: سفیران اروپایی بعد از مدتی که با بی‌اعتنایی ایران مواجه شدند، سرشان را پایین انداخته و به ایران بازگشتند.

کشور بیش از هر زمان دیگری به یک‌صدایی جریان‌های مختلف نیاز دارد

امام‌جمعه یزد با تأکید بر اینکه منافع حزبی و سیاسی نباید باعث کنار گذاشتن نیروهای کارآمد و متعهد شود، گفت: کشور بیش از هر زمان دیگری به همدلی و یک‌صدایی جریان‌ها و اقشار مختلف نیاز دارد.

آیت‌الله محمدرضا ناصری با اشاره به بدعهدی آمریکا در قبال برجام، یادآور شد: اروپایی‌ها نیز با رفتاری متفاوت همان مسیر آمریکا را دنبال می‌کنند و هردو یک هدف‌دارند و اقدامات آن‌ها برای فشار به ایران و محدود کردن کشور تکمیل‌کننده یکدیگر است.

وی با تأکید بر اینکه اتحاد و همدلی و یک‌صدایی بین اقشار مختلف جامعه، گروه‌ها و جریانات سیاسی و مسئولین از اصلی‌ترین ضروریات امروز کشور برای مقابله با فتنه‌ها و توطئه‌های دشمنان است، بیان داشت: عناصر سیاسی و مطبوعات باید از سرزنش یکدیگر و گروهای داخلی پرهیز کنند و با درس گرفتن از گذشته، همه تلاش خود را برای آبادانی و پیشرفت ایران اسلامی به کار بگیرند.

آمریکا از ابتدای انقلاب با ملت ایران دشمن بوده است

امام جمعه موقت سمنان گفت: آمریکا از ابتدای انقلاب با ملت ایران دشمن بوده است و امروز اتحادیه اروپا هم قابل اعتماد نیست.

حجت‌الاسلام غلامحسین مهدوی‌نژاد گفت: آمریکا از همه ترفندهای اقتصادی، اجتماعی و امنیتی برای براندازی نظام اسلامی استفاده کرده؛ ولی به یاری خداوند متعال، حضور یکپارچه و بصیرت مردم و نیز مقاومت و اطاعت بی‌قید و بند مردم از ولایت، تمام توطئه دشمنان نقش بر آب شده است.

وی ادامه داد: پرچمی که برای صیانت از ارزش‌های انقلاب اسلامی بلند شده است، تا رسیدن به دست صاحب اصلی‌اش اهتزاز خواهد داشت.

مهدوی‌نژاد همچنین در اهمیت بی‌اعتمادی و بی‌اعتنایی به اتحادیه اروپا و لزوم توجه مسؤولان به مسائل اقتصادی در داخل کشور مطالبی بیان کرد.

ترس آمریکا از نفوذ ایران در کاخ سفید

امام‌جمعه خرم آباد اینکه راهبرد ایران در مقابل آمریکایی‌ها همان سخنان اخیر رهبری است، گفت: رهبر انقلاب حجت را در همه بخش‌ها خصوصاً در قضیه برجام برای همه مسؤولان تمام کردند.

آیت‌الله سید احمد میرعمادیخاطرنشان کرد: ترس آمریکا از این است که ایران در کاخ سفید نفوذ پیدا کرده است، نامه‌ای را که رئیس‌جمهور آمریکا به صورت سری و محرمانه برای برخی سران کشورهای عربی می‌نویسد را مقام معظم رهبری افشاگری می‌کند و این نفوذ ایران اسلامی است.

وی تصریح کرد: آمریکایی‌ها باید بدانند مقاومت اسلامی تا زمانی که کاخ سفید را به کاخ سیاه تبدیل نکنند دست از ایستادگی و مقاومت برنخواهند برداشت.

جبهه دشمن، اقتصاد است

امام جمعه ساری با تأکید بر اینکه باید روی پای خود بایستیم و از ظرفیت داخلی خود استفاده کنیم، گفت: نباید به مردم دروغ بگوییم و باید صادقانه رفتار کنیم.

آیت‌الله نورالله طبرسی با تأکید بر اینکه باید روی پای خود بایستیم و از ظرفیت داخلی خود استفاده کنیم، تصریح کرد: نباید به مردم دروغ بگوییم و باید صادقانه رفتار کنیم و نباید به دلیل پست و مقامی گرفتیم به مردم شعار و وعده پوچ بدهیم.

وی با تأکید بر اینکه کالاهای ایرانی را هم با کیفیت هم با ظرفیت تولید کنیم و هم کارخانه‌ها به چرخه تولید برگردند، خاطرنشان کرد: دشمن جنگ اقتصادی با کشور ایران دارد و جبهه دشمن، اقتصاد است و ما باید اقتصاد خود را درون‌زا کنیم و زیر چتر حمایت رهبری بدون چشم‌داشت از خارجی‌ها فعالیت کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان مازندران در پایان متذکر شد: برخی‌ها هنوز به دنبال مسائل و حرف‌های خارجی‌ها هستند و آنها که دم از آمریکا می‌زنند کارنامه ۴۰ ساله آمریکا و ایران را مشاهده کنند.

مسؤولان از بدعهدی آمریکا درس عبرت بگیرند

خطیب نماز جمعه کرج با اشاره به اینکه آمریکا به هیچ اصلی پایبند نیست، خاطرنشان کرد: مسؤولان محترم باید با عبرت از گذشته با پشتوانه میلیونی مردم و فرامین مقام معظم رهبری وارد میدان شوند و هرچه زودتر تکلیف مذاکرات را روشن کرده و از حقوق مردم دفاع کنند.

آیت‌الله محمدمهدی حسینی همدانی در ادامه از سعی و تلاش آمریکا برای به زمین زدن انقلاب اسلامی و کشور ایران صحبت کرد و گفت: آمریکا برای مقابله با ایران هیچ برنامه مشخصی به‌جز همین برنامه اقتصادی ندارد و تنها تحریم‌ها را در پیش‌گرفته‌اند.

وی با اشاره به اینکه شرط ادامه مذاکره با اروپا دادن تضمین توسط آن‌ها است، گفت: اروپا باید ثابت کند که بدعهد نخواهد بود و پای مذاکرات خود خواهد ایستاد؛ این‌ها مطالبات ملی است که مسئولان باید برای تحقق این خواسته‌ها بجنگند.

اگر مردم خواهان ارتقای کیفیت محصولات داخلی هستند باید کالای ایرانی بخرند

امام جمعه بندرعباس با اشاره به خرید کالای ایرانی در سال حمایت از کالای ایرانی گفت: اگر مردم ما خواهان ارتقای کیفیت کالای ایرانی هستند باید آن را بخرند تا تولید کننده مجبور به افزایش کیفیت بشود دراین صورت صنعت و کشاورزی ماندگار خواهند شد.

آیت‌الله غلامعلی نعیم‌آبادی در ادامه اظهار داشت: برخوردهای آمریکا از ابتدای مذاکرات تاکنون نشان داده که ما نمی‌توانیم با آنها تعامل و اعتماد کنیم چرا که رفتارهای خصمانه و مغرضانه آنها از ابتدای مذاکرات مشخص بود و همراهی سران اروپایی با آمریکا بار دیگر نشان داد که این کشورها به تعهدات شان در برابر ایران پایبند نبوده و نخواهند ماند.

وی با اشاره به زیرپاگذاشتن تعهدات برجام توسط آمریکا گفت: مقام معظم رهبری در این خصوص از قبل هشدار لازم را داده بودند و باید مردم ومسؤولان گوش به فرمان ایشان بوده و سخنان معظم له برای همه الگو و فصل‌الخطاب باشد.

بیانات رهبری درباره برجام حجت را بر همه تمام کرد

امام جمعه کرمان گفت: سخنان ارزشمند مقام معظم رهبری در جمع مسؤولان نظام، حجت را بر همه تمام کرد و معظم‌له آن‌قدر شفاف و روشن مواضع نظام را بیان کردند که جای ابهامی وجود ندارد.

حجت‌الاسلام حسن علیدادی‌سلیمانی ادامه داد: اولین بحث این است که آمریکا و اروپایی‌ها هر وقت پای میز مذاکره می‌آیند نیاز به مذاکره پیدا می‌کنند و هر وقت نیازشان برطرف شد همه عهدشان را در طول تاریخ نشان دادند که نقض می‌کنند، دلیل آن این است که اخلاق را تابع سیاست می‌دانند و اخلاق را در اسارت سیاست قرار دادند، بنابراین اگر تضمین‌های لازم داده نشود هیچ تعهدی ندارند که اروپایی‌ها همان راهی را خواهند رفت که آمریکا رفت.

وی تصریح کرد: متد فکری و اخلاقی غرب متد واحد است، اخلاق در اسارت محض سیاست است و در این زمان هیچ عهد و پیمانی قابل اعتماد نیست و همه کسانی که در این زمینه بحث و مذاکره می‌کنند باید به آن توجه کنند.

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه انعطاف در مقابل دشمن همیشه او را گستاخ کرده و مقاومت موجب عقب‌نشینی می‌شود، خاطرنشان کرد: بیانات مقام معظم رهبری منظومه‌ای هستند و باید مسوولان برای حفظ مصالح کشور به آن توجه داشته باشند در غیر این صورت دچار اشتباهی در تاریخ خواهند شد که هیچ وقت نتوان جبران کرد.

ایران در قضیه خروج آمریکا از برجام پیروز میدان خواهد بود

امام جمعه همدان با اشاره به اینکه در بساط خروج از برجام، باز ملت ایران پیروز خواهد بود، گفت: در طول ۴۰ سال رؤسای جمهوری آمریکا که با ایران جنگیدند به تاریخ پیوستند اما اقتدار ایران پابرجاست.

آیت‌الله غیاث‌الدین طه‌محمدی با اشاره به اینکه در بساط خروج از برجام، باز ملت ایران پیروز خواهد بود، ادامه داد: در طول ۴۰ سال روسای جمهوری آمریکا که با ایران جنگیدند به تاریخ پیوستند اما اقتدار ایران پابرجاست.

وی تأکید کرد: رهبری فرمودند سازمان ملل نوکر پول و زور آمریکا و زیر سلطه این کشور است و نباید به آن دل بست، چهار سال است یمن زیر آتش است و این سازمان کاری نمی‌کند.

امام جمعه همدان تشریح کرد: وقتی گوش ندادیم و غنی‌سازی را جلو بردیم عقب نشستند و آن زمان که ما کوتاه آمدیم بدعهدی کردند حال آن که خود و متحدانشان دارای زرادخانه هسته‌ی هستند به تسلیحات متعارف موشکی ما معترضند.

معظم‌له به کشورهای اروپایی برجام بدبین هستند

امام جمعه یاسوج با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در خصوص برجام گفت: معظم‌له به سه کشور اروپایی آلمان، فرانسه و انگلیس بدبین است و خطاب به مسؤولان اعلام کردند که تضمین محکمی از این کشورها گرفته شود، خواسته جدید این سه کشور اروپایی انجام مذاکرات جامع است که قابل اجرا نیست.

آیت‌الله سید علی‌اصغر حسینی تصریح کرد: ایران دشمنان قسم خورده و لجوجی دارد که به هیچ قانونی هم پایبند نیستند، در راس دشمنان ایران اسلامی آمریکای جهان‌خوار است که وزیر امور خارجه آمریکا چند روز قبل در سخنانی سخیف اعلام کرده بود که در صدد از بین بردن نظام مقدس اسلامی است.

وی  افزود: آمریکا و متحدانش قبل از پیروزی انقلاب تلاش کردند به پیروزی نرسند اما به لطف الهی پیروز شد و در چهار دهه اخیر هم به دنبال انحراف و نابودی انقلاب هستند که به لطف الهی و با اتحاد و بصیرت مردم و همچنین رهبری امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری همه توطئه‌ها خنثی شده و در آینده هم به نتیجه نخواهد رسید.

مسئولان نظام باید مشکلات معیشتی مردم را حل کنند

امام جمعه زاهدان گفت: کشور مشکل اقتصادی دارد و مسئولان نظام باید مشکلات معیشتی مردم را حل کرده و موضوع اقتصاد مقاومتی را جدی پیگیری کنند.

آیت‌الله عباسعلی سلیمانی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب فرمودند آمریکا مشکلش با نیروگاه هسته‌ای و سلاح نیست بلکه آنها مشکلشان اصل نظام است، اضافه کرد: کشوری که با یاران خودش مثل حسنی مبارک و محمد رضا پهلوی بدعهدی کند با ما که دشمن شماره یکش هستیم بی شک بی‌عهدی می‌کند.

وی ادامه داد: رهبری انقلاب فرمودند ایستادگی در مقابل غربی‌ها باید همیشگی باشد زمانی که مقابل زیاده‌خواهی آنها کوتاه آمدیم جلوی نیروگاه‌های ما را گرفتند و جلوی سانتریفیوژهای ما را گرفتند اما زمانی که ایستادگی کردیم و جوانان و دانشمندان ما باعث رشد نیروگاه‌ها شدند همین غرب ترس در دلشان افتاد و به مثل سال های ۸۳ و ۸۲ به التماس افتادند.

اتحاد مسلمانان سبب یاس و ناامیدی دشمن می‌شود

امام جمعه اهل سنت ارومیه گفت: بی‌شک اتحاد مسلمانان سبب یاس و ناامیدی دشمن شده و علاوه بر آن سبب قدرت‌گیری بیش از پیش مسلمانان خواهد شد.

ماموستا عبدالقادر بیضاوی در ادامه با تاکید بر اتحاد و وحدت میان تمامی مذاهب اسلامی بیان کرد: باید مسلمانان با یکدیگر متحد بوده و متفرق نشوند چون در این صورت می‌توانند بر دشمن مشترک چیره شوند.

بیانات رهبری نقشه راه دولت برای ادامه برجام است

امام جمعه ایلام گفت: بیانات رهبری اتمام حجت به اروپا و نقشه راه دولت برای ادامه برجام است.

آیت‌الله محمدنقی لطفی اضافه کرد: شروط مقام معظم رهبری برای مذاکره با اروپا باید بدون هیچ‌گونه مسامحه‌ و توجیهی در دستور کار دولت قرار گیرد.

وی ادامه داد: با توجه به بدعهدی‌ها و بی صداقتی‌ سه کشور اروپایی در اوایل دهه ۸۰ بر سر مسئله هسته‌ای، اروپا باید اینبار ثابت کند که قصد تکرار بدعهدی ندارد.

امام جمعه ایلام اضافه کرد: سه کشور اروپایی در نقض مکرر روح و جسم برجام اعتراض نکردند اگر آنها در پی نقض برجام به آمریکا اعتراض می‌کردند قطعا کار به اینجا نمی‌رسید.

آمریکا و اروپایی‌ها حلال مشکلات مردم ما نیستند

امام‌جمعه رشت با بیان اینکه بر مبنای سخن رهبر انقلاب نباید مسائل کشور را به برجام گره بزنیم، گفت: آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها حلال مشکلات مردم ما نیستند ازاین‌رو، تنها راه‌حل مشکلات تکیه به ملت و مخصوصا جوانان ایران اسلامی است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین رسول فلاحتی با تأکید بر اینکه هدف ما در برجام بردن آبروی آمریکا نبوده است، افزود: من تعجب می‌کنم هنوز هستند عده‌ای قلیل از افراد که این‌همه بدعهدی آمریکا را دیده‌اند در قلم‌فرسایی خود می‌گویند اروپایی‌ها به آمریکایی‌ها دهن‌کجی کرده‌اند که این سخن یعنی یا سیاست دنیا را نمی‌شناسند یا این افراد بیمار هستند.

وی با بیان اینکه برخی‌ها می‌خواهند بگویند ترامپ از برجام خارج‌شده گفت: ترامپ عروسک خیمه‌شب‌بازی قدرت‌های سلطه و استکباری و صهیونیستی است و کسانی که می‌گویند صرفاً ترامپ از برجام خارج‌شده از الفبای سیاست خبری ندارند

دشمن طی ۴۰ سال‌گذشته همیشه نظام را تهدید کرده است

امام جمعه زنجان با بیان اینکه دشمن طی ۴۰ سال‌ گذشته همیشه نظام را تهدید کرده است، گفت: در طول این سال‌ها دشمن همیشه از جنگ به عنوان گزینه‌ای برای مقابله با نظام نام برده، اما هرگز نتوانسته است به خواسته‌های شوم خود برسد و در این مدت جلو برنده نظام و انقلاب و پیروز کننده کشورمان، ایمان و اراده ملت ایران بوده است.

آیت‌الله شیخ علی خاتمی با بیان اینکه رهبر انقلاب در دیدار با سران نظام اعلام کردند که دشمن زمانی به ما اجازه نمی‌داد که حتی یک سانتریفوژ داشته باشیم، اما وقتی به راه خود ادامه دادیم گفتند، در ۵ هزار سانتریفیوژ متوقف شوید، گفت: اگر در مقابل دشمن ضعف نشان دهیم دشمن جری‌تر خواهد شد و باید با اتحاد، وحدت و همدلی یک سخن از داخل کشور شنیده شود و اجازه ندهیم دشمن در داخل تفرقه ایجاد کند.

وی با بیان اینکه در منطقه امروز شاهد پیروزی مقاومت هستیم، ادامه داد: پیروزی مقاومت در انتخابات لبنان و در عراق نشان داد که آمریکا و اروپا، باید ایران را به عنوان قدرت منطقه بپذیرند.

لزوم توجه دولت به شروط رهبری برای ادامه برجام با اروپا

امام جمعه شهرکرد با اشاره به سخنرانی اخیر مقام معظم رهبری گفت: برای ادامه برجام با اروپا شروط رهبری باید مورد توجه قرار گیرد و در صورت عدم تحقق آن‌ها حتما برجام خاتمه پیدا کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام با اشاره به اینکه اگر ولایت‌پذیری واقعی وجود داشت امروز برجام به این نقطه نمی‌رسید، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در نامه خود به رئیس جمهور مدت‌ها قبل شرایط را کاملا ترسیم کرده و شروطی را برای قبول برجام تعیین کردند اما با کمال تأسف آن شروط عملی نشد و روی زمین ماند.

وی به شروط مقام معظم رهبری در سخنرانی اخیر اشاره کرد و افزود: برای ادامه برجام با اروپا این شروط باید مورد توجه قرار گیرد و در صورت عدم تحقق آن‌ها توسط اروپا حتما برجام خاتمه پیدا کند.

رفتارهای غیراخلاقی ترامپ، کودکانه است

امام جمعه موقت بیرجند رفتارهای نامعقول و غیراخلاقی ترامپ و مسؤولان آمریکایی در روزهای اخیر را کودکانه دانست و افزود: این رفتارها ریشه در درماندگی تقابل ۴۰ ساله با جمهوری اسلامی ایران دارد و نشانه کینه‌توزی، جهالت و دشمنی با ایران است.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محمد حسین مختاری گفت: وزیر خارجه آمریکا و ترامپ خواب سال‌های قبل از انقلاب اسلامی را می‌بینند که پهلوی در آن زمان نوکری آمریکا را می‌کرد.

وی عنوان کرد: اما باید ترامپ و مسؤولان آمریکایی آن از خواب بیدار شوند و بفهمند که بعد از ۴۰ سال اوضاع دگرگون شده است و ترامپ بداند که بازگشت به آن زمان آرزوی خامی است که امثال ترامپ باید این آرزو را به گور ببرند.

برجام تجربه تلخ تاریخی برای ملت ایران بود

امام جمعه شهرری با بیان اینکه برجام تجربه تلخ تاریخی برای ملت ایران بود، گفت: به خاطر این با آمریکایی‌‌ها مذاکره کردیم که تحریم‌ها لغو شود و وضع معیشت مردم بهبود یابد اما اعتماد به آمریکا نتیجه عکس داد.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سید علی شاهچراغی خاطرنشان کرد: نمونه‌های عینی زیادی در بدعهدی آمریکایی‌ها در طول تاریخ وجود دارد، آخرین مورد آن درباره کره شمالی بود که برخلاف تعهدشان عمل کردند، با اینکه کره شمالی سایت اتمی خود را منهدم کرد اما آمریکایی‌ها به عهد خود عمل نکردند.

وی با اشاره به نتایج اعتماد به آمریکا گفت: در طول تاریخ نیز هرکس که به آمریکا اعتماد کرد از این امر متضرر شد که نمونه آن شاه و حسنی مبارک به عنوان نوکران آمریکا هستند.

شاهچراغی اظهار کرد: باید در مذاکرات با اروپایی‌ها هوشیارتر باشیم آنها نیز در موارد مختلف بدعهدی کرده‌اند، باید بدانیم که اعتماد به آنها در نهایت موجب ضرر کشور می‌شود، چراکه اروپایی‌ها منافع آمریکا را به ما ترجیح می‌دهند.

آزادسازی خرمشهر نماد پیروزی، مقاومت و ایستادگی ملت ایران مقابل دشمنان است

امام جمعه سنندج گفت:‌ آزادسازی خرمشهر نماد پیروزی، مقاومت و ایستادگی ملت ایران مقابل دشمنان است.

ماموستا عبدالرحمان خدایی در ادامه با تأکید براینکه روزه‌داری توجه به فقرا را بیشتر می‌کند، توضیح داد: روزه‌داری موجب سلامت جسم انسان می‌شود و اندام مختلف انسان را از امراض نجات می‌دهد.

وی با بیان اینکه روزه انسان را از آرزوهای نفسانی دور می‌کند، تشریح کرد: روزه بهترین راه برای نزدیک شدن به خداوند تبارک و تعالی است.

ستاد مقابله با شرارت‌های آمریکا توسط دولت تشکیل شود

امام جمعه اهواز گفت: دولت ستاد مقابله با شرارت آمریکایی ها را در مرکز اقتصادی دولت تشکیل و وزارت خارجه باید به این مسئله کمک کند.

آیت‌الله سید محمدعلی موسوی جزایری با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه آمریکا قطعنامه ۲۲۳۱ را نقض کرده و اروپا باید قطعنامه‌ای علیه آمریکا صادر کند، بیان کرد: چنانچه اروپایی‌ها در این خواسته‌ها تعلل کردند حق ایران برای بازگشت به فعالیت‌های هسته‌ای غنی سازی بیش از۲۰ درصد باید محفوظ بماند.

وی دستورالعمل مقام معظم رهبری به دولت را به‌عنوان یک دستورالعمل مهم و ارزشمند دانست و عنوان کرد: آمریکایی‌ها وزارت خزانه‌داری خود را به اتاق جنگ علیه ایران تبدیل کردند دولت نیز ستاد مقابله با این شرارت دشمنان را در مرکز اقتصادی دولت تشکیل و وزارت خارجه باید  به این مسئله کمک کند.

دولت با خط‌مشی رهبری با اروپا مذاکره کند
امام جمعه اردبیل گفت: دولت باید با تدابیر و خط‌مشی مقام معظم رهبری با دولت‌های اروپایی مذاکره کند.
آیت‌الله سیدحسن عاملی با اشاره به اینکه سخنرانی این هفته مقام معظم رهبری تجلی هیبت ملت ایران بود، اظهار کرد: دولت باید با تدابیر و خط‌مشی مقام معظم رهبری با دولت‌های اروپایی مذاکره کند تا در آینده بار دیگر شاهد عهدشکنی دوباره این کشورها نباشیم.

وی با اشاره به اینکه سخنان وزیرخارجه آمریکا نشان از عصبانیت فوق‌العاده آمریکا است، افزود: وزیرخارجه آمریکا و ترامپ در برابر ایران از چند جهت بسیار عصبانی هستند؛ اول اینکه چرا ایران داعش را در عراق و سوریه از بین برد در حالیکه آنها با داعش برای منطقه برنامه‌ها و رؤیاها داشتند و دوم نتیجه انتخابات اخیر در عراق و لبنان است.

 

 

 

این گزارش در حال بروز رسانی است

انتهای پیام/و

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *