اسکان موقت برای ۷۸۰ واحد در سرپل‌ذهاب فراهم شده است

غلامحسین خانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه، گزارشی از روند بازسازی در منطقه زلزله‌زده شهر سرپل‌ذهاب را ارائه داد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان با بیان اینکه تا‌کنون ۱۴ هزار ۹۲۳ واحد در این شهر زلزله‌زده مورد ارزیابی قرار گرفته است، افزود: ۵ هزار ۲۹۶ واحد از این تعداد احداثی نوع اول، و ۱۳۳ واحد احداثی نوع دوم، ۴ هزار و ۵۳۵ واحد تعمیری نوع اول، ۳ هزار و ۱۷۰ واحد تعمیری نوع دوم، یک‌هزار و ۷۸۹ واحد تعمیری نوع سوم است.

وی با اشاره به عملیات آواربرداری یک‌هزار و ۴۷۳ واحد با ۱۷۱ دستگاه ماشین‌آلات، تصریح کرد: اسکان موقت برای ۷۸۰ واحد در این شهر فراهم شده است.

خانی از تشکیل پرونده تسهیلات برای ۱۲ هزار و ۷۷۴ واحد در شهر زلزله‌زده سرپل‌ذهاب خبر داد و تصریح کرد: ۴ هزار و ۴۰۲ معرفی‌نامه به بانک‌های عامل صادر شده که تاکنون تعداد یک‌هزار و ۳۷۴ فقره تسهیلات انعقاد قرارداد داشته و مابقی در دست اقدام است.

به گفته این مسؤول، یک‌هزار و ۵۰۷ مورد ثبت بلاعوض اسکان موقت، ۱۲ هزار و ۲۴۰ مورد ثبت سیستم کلی، ۱۱ هزار و ۳۰۴ مورد ثبت سیستم مالکان و ۹۳۶ مورد ثبت سیستم مستاجران تاکنون در این بنیاد ثبت شده است.

انتهای پیام/خ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *