اعتماد سرمایه‌گذاران را با عمل نکردن به قوانین خدشه‌دار نکنیم

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، مرتضی بانک در نشست کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و مدیران اجرایی اقتصاد کشور با مسئولان استان آذربایجان‌شرقی و سازمان منطقه آزاد ارس، اظهار کرد: سرمایه‌گذاری که در مناطق آزاد فعالیت می‌کند به قانون اداره کرد مناطق آزاد اعتماد کرده است و عدم اجرای هر یک از بخش‌های این قانون می‌تواند فعالان اقتصادی را مایوس کند. 

وی تاکید کرد: اگر مناطق آزاد را به عنوان یک راه تنفس در اقتصاد کشور می‌دانیم، باید کاری کنیم که این مناطق تقویت شوند. 

بانک در بخش دیگری از سخنان خود، خاطرنشان کرد: سامانه جامع و یکپارچه گمرکی که در منطقه آزاد ارس نیز فعال شده است می‌‌تواند به وحدت رویه گمرکی در تمام مناطق آزاد کشور بینجامد. 

مشاور رئیس جمهور ادامه داد: بخشی از مشکلات مناطق آزاد در حوزه قوانین و مقررات است که با مساعدت نمایندگان مجلس شورای اسلامی، می توان این مشکلات را به راحتی و با تغییر قوانین مرتفع کرد.

وی گفت: پس از این جلسه نیز جلسات منظم دیگری با نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مسئولان اقتصادی کشور برگزار خواهد شد تا راهکارهای مناسبی برای مشکلات کشور ارائه شده و این راهکارها تا زمان رسیدن به نتیجه، دنبال می‌شود.

 تفکر بسیاری از مسئولان کشور از مناطق آزاد مبتنی بر واقعیات نیست

نماینده مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی در نشست کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و مدیران اجرایی اقتصاد کشور با مسئولین استان آذربایجان شرقی و سازمان منطقه آزاد ارس، گفت: منطقه آزاد ارس میزبان عالی رتبه‌ترین تیم اقتصادی کشور است.

 محمد حسن‌نژاد در این نشست تاکید کرد: توسعه منطقه آزاد ارس، به معنی توسعه استان آذربایجان شرقی و شمال‌غرب کشور است. 

وی تصریح کرد: تفکر بسیاری از مسئولان کشور از مناطق آزاد مبتنی بر واقعیات نیست و بازدید اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و مسئولان ارشد اقتصاد کشور می‌تواند ذهنیت منفی نسبت به مناطق آزاد را تغییر دهد. 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: در بازدید از کارخانه های ارس مشخص شد که سرمایه‌گذاری بسیار کلانی در منطقه آزاد ارس صورت گرفته است و رفع برخی از مشکلات قابل حل مانند تأمین سرمایه در گردش می تواند باعث شود که این سرمایه‌گذاری‌ها به طور کامل در مسیر رشد اقتصادی کشور به کار گرفته شود. 

حسن‌نژاد افزود: در این بازدیدها مشخص شد که میزان اشتغال در منطقه آزاد ارس بسیار بالاست و این به لطف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و به دلیل فعالیت های منطقه آزاد ارس محقق شده است.

انتهای پیام/ن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *