افتتاح ۱۵۷ طرح رسانه‌ای در صدا و سیمای مرکز فارس/ معرفی مفاخر و الگوهای حسنه در مقابل تهاجم فرهنگی غرب/ راه‌اندازی استودیو حرم شاه‌چراغ (ع)

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، عبدالعلی علی عسگری با اشاره به توطئه‌های آمریکا و غرب در تغییر باور، فرهنگ و سبک زندگی مردم ایران از طریق برنامه‌های ماهواره‌ای و فضاهای مجازی اظهار داشت: اگر رسانه ملی و استانی ما باقدرت در برابر تولیدات دشمنان نایستد، صدمات جبران‌ناپذیری به خانواده و جامعه وارد می‌شود.

وی تأکید کرد: صدا و سیمای استان فارس با توجه به ظرفیت‌های فرهنگی، اسوه‌های حسنه و استعدادهای انسانی فارس در زمانی که مورد تهاجم فرهنگی علیه کشورمان هستیم، با تولید آثار فاخر در چشم مردم بدرخشد.

رئیس سازمان صدا و سیما بابیان اینکه استان فارس به ‌تنهایی به‌ اندازه کل اروپا دارای سوابق هنری، فرهنگی و گردشگری است بر لزوم تهیه برنامه‌های مناسب این حوزه‌ها تأکید کرد و ادامه داد: استان فارس قطب پویانمایی کشور است که انتظار می‌رود با سرمایه‌گذاری در این بخش، برند ملی و جهانی شود.

عسگری در خصوص لزوم برنامه‌سازی برای نوجوان و جوان و راه اندازی شبکه امید برای این قشر تصریح کرد: به خاطر حساسیت این برهه از زندگی که شخصیت و هویت فردی شکل می‌گیرد، نمی‌توانیم از تولیدات جهانی مغایر با ارزش و فرهنگ کشورمان استفاده کنیم، از طرفی با فقر برنامه‌های مناسب داخلی مواجهیم که این مسئله باید موردتوجه قرار بگیرد و استان فارس نیز در این حوزه نقش‌آفرینی کند.

این مقام مسؤول به‌ضرورت تولید آثار در حوزه‌های دانش‌بنیان، کشاورزی، صنعت و معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری توسط صدا و سیمای مرکز فارس تأکید کرد و متذکر شد: معرفی هرچه بهتر ظرفیت‌ها و اقناع سرمایه‌گذار در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی است.

مدیرکل صدا و سیمای فارس بابیان اینکه در جهت تحقق عدالت رسانه‌ای ۱۵۷ طرح مناطق مختلف استان را پوشش می‌دهد، اظهار داشت: این طرح‌ها شامل ۱۱۹ طرح فنی، ۱۱ طرح تولید سیما، چهار طرح رادیو، ۱۸ طرح تولید موسیقی و پنج طرح حوزه پشتیبانی است.

 تقی سهرابی ادامه داد: برای افتتاح این طرح‌ها ۳۱۱ میلیارد ریال هزینه شده است که  ۲۱۸ میلیارد ریال آن از محل اعتبارات ملی و ۸۳ میلیارد ریال از اعتبارات استانی هزینه شده است.

استاندار فارس نیز در این مراسم حضور داشت و با اشاره بر نقش رسانه در تعلیم و تربیت و ارتقاء فرهنگ جامعه بر لزوم معرفی ظرفیت‌های گردشگری استان به‌عنوان منبع سودآور و اشتغال‌زا، از طریق راه‌اندازی شبکه گردشگری با مرکزیت شیراز تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، استودیو حرم احمد بن موسی (ع) اولین طرحی بود که مورد بهره‌برداری قرار گرفت و تولیت آستان احمدی و محمدی نیز بر معرفی هرچه بیشتر و بهتر حضرت شاه‌چراغ (ع) از طریق صدا و سیمای فارس و رسانه ملی تأکید کرد.

انتهای پیام/ک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *