افتخار متعلق به انقلابی است که بتواند مخالفان را به خود جذب کند/ اتفاقات اخیر ترکیه بازخوانی اتفاقات ۲۱ و ۲۲ بهمن در تاریخ انقلاب است

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، حجت‌‌الاسلام حسن روحانی عصر امروز در دیدار با علما، ایثارگران و برگزیدگان استان کرمانشاه که در حسینیه ثارالله برگزار شد، اظهار داشت: کرمانشاه جایگاه بسیار ویژه‌ای در تاریخ علمی، دانشگاهی، حوزوی و سیاسی دارد.

وی ادامه داد:‌ غیورمردان کرمانشاه که در ۱۰ سال بعد از پیروزی انقلاب از استقلال و عظمت نظام جمهوری اسلامی به خوبی حراست کردند و امروز دولت هر کاری برای مردم این سرزمین به ویژه مرزداران انجام دهد، چیز قابل ذکری نیست.

رئیس جمهور گفت:‌ همه موفقیت‌هایی که ما از پیروزی انقلاب اسلامی تا به امروز در مراحل مختلف کسب کرده‌ایم همگی زمانی رخ داده که همه با یکدیگر هم‌نظر بوده‌ایم.

روحانی افزود: در سال‌ ۴۱ که اوایل نهضت انقلاب بود همه با یکدیگر هم‌فکر نبودند اما روزی انقلاب پیروز شد و این کشور توانست در این راه گام بلندی بردارد که همه با یکدیگر هم‌فکر شدند.

وی با اشاره به سال‌های ۵۶ و ۵۷ به عنوان سال‌هایی که همه با یکدیگر از شرق تا غرب و در مذاهب و افکار مختلف برای استقلال کشور هم‌نظر بودند، گفت: انقلابی که برای هیچ‌کس حتی خود ما هم قابل باور نبود با هم‌فکری توانست پیروز شود.

رئیس جمهور با اشاره به سخنان امام راحل که خطاب به دولت وقت فرموده بودند که دست از کشتار مردم بردارید وگرنه به زودی در دادگاه انقلاب محاکمه می‌شوید، ادامه داد: اینکه این ملت به تنهایی با راهنمایی‌ امام توانستند پیروز شوند برای هیچ کس قابل باور نبود.

روحانی گفت: وقتی همه با هم به طور متحد برای ایثار و فداکاری آمده شدیم و توانستیم به پیروزی دست یابیم، بعد از انقلاب نیز هر جا مشکل بزرگی پیش می‌آمد امام مردم را به صحنه دعوت می‌کرد.

وی با بیان اینکه امام برای دفاع از پاوه نیز به جای فرمان دادن به کمیته‌ها، ارتش و سپاه و سایر نیروها مردم را به صحنه دعوت کرد، ادامه داد: در اتفاقات اخیر ترکیه نیز سران این کشور مردم را به حضور در خیابان‌ها دعوت کردند که این بازخوانی اتفاقات ۲۱ و ۲۲ بهمن در تاریخ انقلاب است که امام در آن روز مردم را به خیابان‌ها دعوت کرد و آنها توانستند رژیم طاغوت را در سرنگون کنند.

رئیس جمهور با بیان اینکه افتخار متعلق به انقلابی است که بتواند مخالفان را به خود جذب کند، بیان داشت: افتخار ما این است که مخالفان را جذب کنیم که منتقدان نیز جای خود را دارند و حتی باید کسی که میانه‌ای با نظام ندارد را نیز بتوانیم جذب کنیم.

روحانی ادامه داد: دعوا و داد زدن آسان است اما باید بدی را با خوبی جواب بدهیم و آنهایی را که با ما میانه خوبی ندارند را جذب کنیم نه اینکه به هر بهانه‌ای آنها را از خود برانیم، زیرا این به معنای نابودی کشور و انقلاب است.

وی با اشاره به تعبیر رهبر معظم انقلاب در انتخابات مبنی براینکه آنهایی که با نظام مشکل دارند برای کشورشان باید پای صندوق‌های رأی بیایند، تأکید کرد: همه ما منافع مشترکی داریم، در یک کشور زندگی می‌کنیم، عشق به وطن داریم، اکثریت قاطع ما مسلمان هستیم، عشق به اسلام، قرآن و پیامبر داریم و در این کشور همه باید دست به دست هم بدهیم، زیرا زمانی به پیروزی رسیده‌‌ایم که با یکدیگر متحد بوده‌ایم.

رئیس جمهور با اشاره به ۱۰ هزار شهید و ۲۰ هزار جانباز استان کرمانشاه گفت:‌ در این استان ۲ هزار آزاده و بیش از ۳۲ هزار ایثارگر وجود دارد که همه این نشان از اتحاد با یکدیگر و دنبال کردن از یک هدف واحد است.

ادامه دارد…

انتهای پیام/۲۷۰۰/ت۴۰

http://fna.ir/O1706K

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *