افزایش قیمت بنزین، حذف یارانه‌ها و کاهش اعتبارات عمرانی نکات منفی بودجه ۹۷ است

جلال محمودزاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مهاباد، با اشاره به برخی لوایح اخیر دولت و بی‌توجهی به اوضاع کنونی اقتصاد کشور اظهار داشت: متاسفانه دولت با وجود رکود اقتصادی‌ که در حال حاضر بر کشور حاکم است لایحه افزایش قیمت حامل‌های انرژی را ارائه کرده است.

وی تصریح کرد: در این رابطه بیشتر نمایندگان مجلس با این لایحه مخالف بوده چراکه با توجه به قیمت فعلی این حامل‌ها، در حال حاضر در کشور خانواده‌های بی‌بضاعتی هستند که توان پرداخت کارکرد هر چند اندک قبوض خود را ندارند.

نماینده مردم مهاباد در مجلس بیان کرد: بنابراین در صورتی که قیمت این حامل‌ها از قیمت حال حاضر افزایش یابد، به طور قطع به این افراد که متاسفانه تعدادشان هم کم نیستند فشار مالی زیادی وارد خواهد آمد.

وی ادامه داد: در حال حاضر اشتراک گاز خانگی تعداد زیادی از خانوارهای زنان بی‌سرپرست در شهرهای مختلف کشور به دلیل نداشتن توانایی در پرداخت قبوض مصرفی، قطع شده که این خود نشان از وخامت اوضاع اقتصادی کشور در ورای تورم و بیکاری است.

محمودزاده افزود: از سوی دیگر متاسفانه یکی دیگر از لوایح اشتباه دولت، حذف ۳۰ میلیون نفر از لیست یارانه بگیران کشور است که این امر با توجه به رکود بازار کار و اشتغال نیز می‌تواند به ضرر بیشتر افراد جامعه باشد.

وی خاطر نشان کرد: نمایندگان مجلس با حذف افراد متمول از لیست یارانه بگیران هرگز مخالفتی ندارند اما دولت نیز با توجه به نداشتن اشراف کامل اطلاعاتی نسبت به دارایی و توانمندی مالی افراد اجازه ندارد نسبت به حذف یک ‌باره ۳۰ میلیون نفر یارانه‌بگیر اقدام کند، ضمن اینکه این لایحه نیز با مخالفت نمایندگان مواجه شده است.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی افزود: سومین لایحه معیوب دولت کاهش ۴۰ درصدی اعتبارات عمرانی استان‌ها است که بی تردید این اقدام باعث به تعطیلی کشیده شدن پروژه‌های عمرانی و کاهش چشمگیر اشتغال در کشور در چنین وضعیت بحران شغلی خواهد بود.

انتهای پیام/ج/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *