اقدام ترامپ نقض آشکار قطعنامه‌های بین‌المللی است/ مواضع نابخردانه رئیس جمهور آمریکا بی‌ثباتی منطقه را به دنبال دارد

علی عسگر ظاهری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مسجدسلیمان، ضمن محکوم کردن رفتار رئیس‌جمهور آمریکا، گفت: قدس یکی از شهرهای مقدس مسلمانان و بخش جدایی‌ناپذیر فلسطین است، مسلمانان به‌هیچ‌وجه اجازه تعدی به آن را نمی‌دهند.

وی افزود: تلاش‌های متمادی رژیم اشغالگر قدس همچون هتک حرمت به بیت‌المقدس، غصب زمین‌ها، اخراج فلسطینیان و جایگزین‌سازی صهیونیست‌ها برای تسلط کامل بر این شهر بی‌نتیجه مانده است و به حول قوه الهی هیچ‌گاه به نتیجه دلخواه خود نمی‌رسند.

نماینده مردم لالی، اندیکا و هفتکل در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: حمایت‌های دولت آمریکا از رژیم صهیونیستی باعث اختلال در امنیت منطقه شده است و تنها راه‌حل پایان دادن به این بحران، رجوع به آراء مردم و برگزاری رفراندوم بین ساکنین منطقه است.

وی به تصمیم اخیر ترامپ نیز اشاره کرد و افزود: تصمیم نابخردانه رئیس‌جمهور آمریکا مبنی بر به رسمیت شناختن شهر قدس به‌عنوان پایتخت رژیم اشغالگر صهیونیستی، نه‌تنها به روند ثبات در منطقه کمک نمی‌کند بلکه باعث تحریک مسلمانان برای مقابله جدی با این‌گونه تحرکات می‌شود.

ظاهری گفت: قطعنامه‌های سازمان ملل به‌صراحت شهر قدس را جزو اراضی اشغال‌شده محسوب کرده‌اند و به رسمیت شناختن این شهر به‌عنوان پایتخت رژیم اشغالگر قدس نقض آشکار قطعنامه‌های بین‌المللی است.

وی اظهار کرد: ملت ایران همواره در کنار مردم فلسطین ایستادگی کرده و از جامعه بین‌المللی انتظار می‌رود مقابل این کج‌رفتاری‌ها باقدرت تمام بایستد.

انتهای پیام/ج/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *