امنیت جهان اسلام تنها با توجه به قرآن و پیوستن به اهل بیت(ع) تامین می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از تربت جام، سید عباس صالحی امشب در دومین کنگره ملی شعر اهل بیت(ع) در این شهرستان اظهار داشت: قرآن کریم و محبت به اهل بیت(ع)، نقطه اتصال مسلمانان است و هر مقدار این دوبال با هم حرکت کنند، جهان اسلام مصون‌تر است.

وی گفت: جهان اسلام با اجبار و جنگ، امنیت پیدا نمی‌کند، بلکه این امنیت با توجه به آیات قرآن و پیوستن به اهل بیت(ع) تامین می‌شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی متذکر شد: محبت به اهل بیت(ع) در تمامی عصرها مورد توجه تمامی مذاهب و ادیان بوده است که سبب انسان‌سازی و نجات بشریت می‌شود.

صالحی تصریح کرد: مکتب اسلام بدون توجه به نژاد، رنگ، طایفه و مذهب در بین آحاد مختلف مردم بذر محبت را کاشت و ۱۴ قرن نیز ادامه داشته، امروزه شیعه و سنی با وحدت و همدلی از این محبت کسب روزی می‌کنند.

وی با بیان اینکه اهل بیت(ع) منحصر به شیعه و اهل سنت نیستند، بلکه به جهان اسلام و تمامی بشریت تعلق دارند، افزود: اهل بیت (ع) در واقع ناجی بشریت از گمراهی هستند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: تاریخ ادبیات آیینی پا به‌پای شیعه و اهل سنت حرکت می‌کند، کل جهان اسلام یک همکاری مشترک دارند و به‌این علت، دشمنان نتوانستند میان مسلمانان جهان اسلام فاصله ایجاد کنند.

انتهای پیام/ج/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *