امنیت شغلی نباید دغدغه جامعه کارگری شود

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، انوشیروان محسنی‌بندپی امشب در جشن ویژه روز کارگر در کرمان اظهار داشت: کارگران در جریان پیروزی انقلاب اسلامی با همراهی امام راحل نقش موثری ایفا کردند و این حضور در صحنه را در دوران دفاع مقدس نیز شجاعانه در جبهه‌ها نشان دادند.

وی اهمیت حضور کارگران را در رشد اقتصادی کشور و تولید مورد اشاره قرار داد و گفت: دولت در زمینه تامین مطالبات کارگری تلاش‌هایی داشته و افزایش حقوق کارگران نسبت به تورم انجام شده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور ابراز داشت: در هر سال شاهد رشد و افزایش حقوق کارگران بوده‌ایم، افزایش مستمری مدجویان زیر پوشش سازمان بهزیستی ۳٫۴ برابر بوده است.

محسنی‌بندپی با اشاره به حضور یکی از کارگران کرمانی در جمع کارگران نمونه کشور عنوان کرد: همچنین دو معلول کرمانی که در عرصه‌های مختلف موفق بودند از دست رئیس جمهور لوح تقدیر دریافت کردند.

وی خاطرنشان کرد: طی پنج سال گذشته مراکز بهداشتی درمانی ویژه کارگران و بیمه‌شدگان تامین اجتماعی افزایش پیدا کرده و یک هزار تخت بیمارستانی اضافه شده است.

محسنی‌بندپی ادامه داد: ۳۶۰ مرکز بهداشتی درمانی در سراسر کشور به بیمه‌شدگان تامین اجتماعی خدمات درمانی ارائه می‌دهد.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شعار سال در حمایت از کالای ایرانی نیز اشاره داشت و گفت: با خرید کالای ایرانی موجب افزایش اشتغال کشور می‌شویم، باید از کالای ایرانی برای حرکت چرخه اقتصادی کشور حمایت کرد.

وی افزود: ایجاد امنیت شغلی مهمترین دغدغه کارگران ماست که باید آن را از زندگی آنها حذف کرد، کارگران معادن شرایط سخت فعالیت می‌کنند و باید ایمنی آنها حفظ شده و کار در سلامت کامل باشد.

انتهای پیام/ن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *