امنیت پایدار صنعت هوانوردی مرهون تلاش‌ سپاه حفاظت است

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از روابط عمومی سپاه فجر، سردار سید هاشم غیاثی با بیان اینکه سپاه حفاظت هواپیمایی حافظ امنیت صنعت حمل‌ونقل هوایی کشور است، گفت: خطوط هوایی در سراسر جهان بستر تردد حجم بسیار زیادی مسافر و بار هستند و فرودگاه‌ها نیز یکی از حساس‌ترین پایانه‌های حمل‌ونقل در ابعاد اجتماعی، سیاسی و اقتصادی هستند از همین رو حفظ امنیت پایدار در مجموعه حمل‌ونقل هوایی و صنعت هوانوردی رسالت اصلی سپاه حفاظت هواپیمایی است.

وی با بیان اینکه عملکرد درخشان سپاه حفاظت هواپیمایی باعث شده در دنیا به آن لقب «گارد آهنین» داده شود، گفت: این مجموعه که از سال ۱۳۶۳ کار خود را آغاز کرده موفقیت چشمگیری در برقراری امنیت پایدار در خطوط هوایی داشته و چندین مورد طرح هواپیماربایی را ناکام گذاشته است.

فرمانده سپاه فجر با بیان اینکه استفاده از «طرح‌های حفاظتی بومی و تجهیزات امنیتی تولید داخل کشور» شاخصه‌های برجسته سپاه حفاظت هواپیمایی هستند، گفت: موفقیت‌های درخشان این مجموعه علاوه بر تکیه بر توان داخلی مرهون بهره‌گیری جوانان انقلابی سپاه حفاظت هواپیمایی از بنیه دینی و معارف اهل‌بیت (علیهم‌السلام) است.

وی با اشاره به بروز حوادث تروریستی در فرودگاه‌های جهان طِی سال‌های اخیر، گفت: در سال‌های اخیر فرودگاه‌ها به یکی از مراکز موردتوجه گروه‌های تروریستی تبدیل شده‌اند و بر همین اساس سپاه حفاظت هواپیمایی مکانیزم برقراری امنیت پرواز را با توجه به تهدیدات جدید بروز رسانی کرده و کارکنان این مجموعه با طرح‌های نوین مقابله با طرح‌های تروریستی آشنا شده‌اند.

غیاثی خاطرنشان کرد: مسئله امنیت و حفاظت صنعت هوانوردی در جهان به‌صورت یک دانش تخصصی تعریف‌ شده و تجهیزات و پروتکل‌های تأمین امنیت پرواز در صورتی محقق می‌شوند که توسط نیروهای زبده‌ای نظیر سپاه حفاظت هواپیمایی اجرایی شوند.

وی با گرامیداشت فرارسیدن پنجم دی‌ماه سالروز تشکیل سپاه حفاظت هواپیمایی، خاطرنشان کرد: آمادگی همه‌جانبه برای مقابله با تهدیدات جدیدی که متوجه صنعت هوانوردی است وظیفه سنگینی است که بر دوش سپاه حفاظت هواپیمایی قرار گرفته و برقراری امنیت پایدار در صنعت هوانوردی مرهون تلاش‌های این نهاد است.

فرمانده سپاه فجر با بیان اینکه بروز هرگونه حادثه در فرودگاه‌ها تأثیر منفی در ابعاد سیاسی و اقتصادی کشورها دارد، خاطرنشان کرد: کارکنان سپاه حفاظت هواپیمایی اخلاق نیکو، مدارا و انصاف را در برخورد با مسافران و کادر هواپیما سرلوحه کار خود قرار دهند و با دقت حداکثری نسبت به انجام وظایف خود اقدام کنند.

وی با تجلیل از خانواده‌های سپاه حفاظت هواپیمایی، گفت: نوعِ کار و مشغله کارکنان سپاه حفاظت هواپیمایی به صورتی است که بدون حمایت و همراهی خانواده‌ها موفقیت آنان در انجام مأموریت خطیر امنیت پرواز محقق نمی‌شود.

غیاثی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به اتهام زنی بی‌اساس آمریکا به جمهوری اسلامی ایران، گفت: شکست سنگین طرح‌های آمریکا و استکبار جهانی در منطقه غرب آسیا واهمه‌ای در وجود صهیونیست‌ها ایجاد کرده و آنان را به تکاپو انداخته تا توطئه جدیدی را علیه ملت ایران طراحی کنند.

وی با بیان اینکه اتهام زنی به ایران با هدف انحراف افکار عمومی جهان از مسئله فلسطین و یمن صورت می‌گیرد، گفت: آمریکا حامی و توسعه‌دهنده‌های گروه‌های تروریستی تکفیری در منطقه است و با فروش انواع سلاح‌ها به کشوری مانند عربستان در جنایت‌های این کشور در حق مردم و کودکان مظلوم یمن شریک است.

فرمانده سپاه فجر با بیان اینکه قدرت موشکی ایران هرگز قابل‌ مذاکره نیست، گفت: اقتدار موشکی جمهوری اسلامی ایران بر پایه دانش بومی و تلاش شهدایی همچون سردار شهید حسن تهرانی مقدم به‌دست‌ آمده و حافظ ملت ایران در مقابل هرگونه تهدید خارجی است.

سردار غیاثی با تأکید بر اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای مقابله با هرگونه تهدیدی آمادگی کامل دارد، گفت: در صورت بروز تهدید علیه ملت ایران هیچ جغرافیای امنی برای نیروها و منافع دشمنان انقلاب اسلامی در منطقه و جهان وجود نخواهد داشت.

انتهای پیام/چ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *