انحراف از خط ولایت‌فقیه مشکلات کشور را بیشتر می‌کند

آیت‌الله سیدمحمد شاهچراغی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در سمنان هم‌زمان با سالروز رحلت امام خمینی (ره) اظهار کرد: مردم باید قدر مقام امام خمینی (ره) را بدانند و حق امام راحل اداشدنی نیست.

وی ادامه داد: تا آنجایی که می‌توان باید در ادای حق امام کوشا بود و مردم در مرقد امام راحل حاضر شوند و پای سخنان مقام معظم رهبری بنشینند؛ این برنامه وجهه جهانی دارد و دشمن می‌بیند که ملت ایران انقلاب و راه امام را فراموش نکرده‌اند و در همان خط حرکت می‌کنند.

نماینده مردم استان سمنان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه مجالس بزرگداشت امام راحل در استان‌ها به‌ویژه استان سمنان باید باشکوه انجام شود، افزود: برگزاری برنامه‌های مردمی در اولویت قرار دارد و هر چه می‌توانیم، باید در این مراسم از امام راحل (ره) تجلیل کنیم.

شاهچراغی با تأکید بر اینکه بخش‌هایی از وصیت‌نامه سیاسی- الهی امام خمینی (ره) در مجالس بزرگداشت امام راحل بازگو شود، تصریح کرد: مردم بیش از گذشته باید بدانند امام راحل چه کرد و امروز از ما چه می‌خواهد؛ نیاز است مردم امام راحل را بیشتر و بهتر بشناسند و بدانند آرمان‌های ایشان چه بود.

وی با بیان اینکه باید با اخلاق، خصلت‌ها، مبارزات و استکبارستیزی امام راحل آشنا شویم، اضافه کرد: این خصوصیات را باید اجرایی و عملیاتی کنیم؛ یکی از اقدامات مهم امام خمینی (ره) در نظام جمهوری اسلامی، نهادینه‌سازی فرهنگ ولایت فقیه است.

نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان با اشاره به اینکه اگر مردم از ولی‌فقیه تبعیت و در خط ولایت حرکت کنند، به همه خواسته‌هایشان می‌رسند، تصریح کرد: گاهی مشکلات برای این است که بعضی‌ها از این خط انحراف پیدا می‌کنند و منحرف می‌شوند.

شاهچراغی با تأکید بر اینکه اگر از خداوند متعال کمک بگیریم و در خط ولایت حرکت کنیم، بسیاری از مشکلات رفع می‌شود، اظهار کرد: رهبر انقلابی، پیروان انقلابی می‌خواهد و بی‌تفاوتی به جایی نمی‌رسد و مشکلی را حل نمی‌کند.

وی تصریح کرد: امام راحل انقلابی بود و رهبری هم انقلابی هستند و پیروانشان هم باید انقلابی باشند.

انتهای پیام/ر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *