انفجار هواپیمای مسافربری ایران نشانه حقوق بشر آمریکایی است

به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، آیت‌لله محمدنقی لطفی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه ایلام اظهار داشت: پیشنهاد مذاکره توسط عقب‌ماندگان سیاسی بوی تعفن خیانت می‌دهد.

نماینده ولی فقیه در استان ایلام گفت: پیشنهاد ارائه مذاکره توسط عناصری از منافقین ، کمونیست‌ها، لیبرال‌ها و بهائیان و ورشکستگان فتنه ۸۸  چیزی جز تسلیم نیست.

وی ادامه داد: این حرف‌های شوم که از حلقوم‌های ناپاک طی سالیان متمادی و در این چهار دهه پس از پیروزی انقلاب از اردوگاه غرب‌گرایان و مزدوران داخلی شنیده شده است.

امام جمعه ایلام اضافه کرد: اما امام و رهبری و ملت هوشیار و با بصیرت ایران اسلامی بر دهان آنان مشت کوبنده و انقلابی زده‌اند، این افراد بهتر از دیگران می‌دانند که مذاکره با رژیم بد عهد آمریکا بی‌نتیجه و بی‌فایده است.

لطفی تصریح  کرد: اما چون جیره‌خوار و مزدور هستند و در همه عرصه‌ها خود را تسلیم آمریکا می‌دانند ملت را هم با خود قیاس می‌کنند، در حالیکه بر اساس نظرسنجی‌های انجام گرفته توسط نهادهای معتبر ۷۶ درصد مردم معتقدند رابطه با رژیم فاسد آمریکا حلال مشکلات اقتصادی کشور نیست.

  نماینده ولی فقیه در استان ایلام گفت: امروز حتی بدبین‌ترین افراد جامعه معتقدند اگر دولت هم بخواهد مشکل ملت را با آمریکا حل کند هیچ نشانه‌ای از تمایل آمریکا به این کار وجود ندارد.

اعتماد به آمریکا فرصت‌ها را از دست داد

وی ادامه داد: اعتماد به آمریکا و دل‌خوش کردن به برجام بسیاری از فرصت‌ها را برای مقابله با تحریم‌ها طی چهار سال گذشته نادیده بلکه از دست داد.

امام جمعه ایلام اضافه کرد: امروز شاهد خسارت‌های جبران ناپذیر تحریم‌ها در طول ۴۰ سال انقلاب هستیم و باید اصلاح‌طلبان که مسبب اصلی این اوضاع هستند از ملت عذرخواهی کنند. 

لطفی تصریح کرد: به برکت برجام و اعتماد بی حد و حصر به دشمنی لجوج همانند آمریکا تعطیلی بنگاه‌های تولیدی و گرانی سکه و دلار و اعمال شدید تحریم‌ها طی ۴۰ سال گذشته انقلاب شاهد هستیم.

 جریان‌های معاند داخلی و خارجی علیه ملت ایران دسیسه کرده‌اند

خطیب جمهه ایلام گفت: جریان‌های معاند داخلی و ضد انقلاب خارج‌نشین با مثلث شوم رژیم‌های صهیونیستی ، آمریکا و آل سعود علیه ملت ایران دسیسه کرده‌اند.

وی ادامه داد: در این شرایط حساس نباید بازار سکه و ارز دچار تزلزل و تنش شود و قطعا دستی در کار است تا قیمت سکه به اوج خود در تاریخ انقلاب برسد. 

امام جمعه ایلام اضافه کرد: تجار و دستاندرکاران بازار می‌دانند که تحریمی هنوز نیامده و تحریم‌های موثر بانکی از ابتدای برجام به قوت خود باقی بوده و خروج آمریکا از برجام تنها دستاورد آن افزتایش فروش نفت ایران را تحت الشعاع قرار داد.

لطفی تصریح کرد: هنوز معلوم نیست چه اتفاقی افتاده که ناگهان در هفته سوم فروردین دلار سر به فلک کشید و تا مرز ۸ هزار تومان نیز رسید.

 انفجار هواپیمای مسافربری ایران نشانه حقوق بشر آمریکایی است

خطیب جمعه ایلام گفت: انفجار هواپیمای مسافربری ایران بر فراز آب‌های خلیج فارس و قتل عام ۲۹۲ نفر توسط رزم‌ناو آمریکا نشانه حقوق بشر آمریکایی است.

وی ادامه داد: حمله موشکی ناو جنگی آمریکا به هواپیمای مسافربری ایرباس ایرانی لکه ننگی بر دامن رژیم ظالم آمریکا است. این جنایت حولناک که درتاریخ هوانوردی بی سابقه بود یکی از مرگ‌بار ترین و در عین حال غم‌انگیزترین حوادث تاریخ بود.

انتهای پیام/ح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *