انقلاب اسلامی برای شرق و غرب قابل هضم نبود/ تفکر بسیج مردمی باعث نجات سوریه شد

به گزارش خبرگزاری فارس در اهواز، حسین اکبری در مراسم گردهمایی رزمندگان گردان جعفر طیار(ع) اهواز که امشب در مسجد اعظم برگزار شد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم، اظهار کرد: انقلاب اسلامی برای شرق و غرب قابل هضم نبود.

وی تصریح کرد: مردم توانستند در دوران هشت سال دفاع مقدس در کنار یکدیگر با تعامل و همکاری این دوران سخت را سپری کنند، همچنین گذراندن هشت سال دفاع مقدس درس های بزرگ و مهمی را برای تمام مردم این سرزمین از جمله از خودگذشتگی را به همراه داشته است.

سفیر سابق ایران در لیبی با بیان اینکه ایران تنها کشوری است که امروز در مقابل ظالمان جهان ایستاده، افزود: در دنیای کنونی هیچ کشوری جرأت نمی کند علیه اسرائیل و آمریکا حرفی بزند اما در ایران اسلامی چنین محدودیتی وجود ندارد.

وی خودباوری، اعتقاد به خدا و ایمان به جهاد و شهادت را از آثار دفاع مقدس دانست و بیان کرد: فرهنگ ایثار و شهادت در کشور ما فراموش شدنی نیست و هیچگاه از اذهان مردم محو نخواهد شد چراکه دفاع مقدس، نظام ما را بیمه کرد.

این رزمنده دوران دفاع مقدس بیان کرد: تفکر و تشکیل بسیج مردمی در سوریه باعث نجات این کشور شد که این تفکر را از جمهوری اسلامی ایران دریافت کردند و این نیز از جمله آثار دفاع مقدس است.

اکبری با اشاره به اینکه به برکت خون شهدا و دفاع مقدس، جوانان ما در سوریه و عراق علیه داعش و تکفیری‌ها در حال دفاع از اسلام هستند، خاطرنشان کرد: تنها کشوری که جانانه و با قدرت در مقابل تروریسم ایستاده، جمهوری اسلامی ایران است.

وی گفت: امروز کشورهای جهان به این نتیجه رسیده‌اند که اگر می‌خواهند علیه ظلم بپا خیزند باید از جمهوری اسلامی ایران کمک بگیرند؛ امروز ایران پرچم‌دار مبارزه با ظالمین است.

اکبری در ادامه با تأکید بر این مطلب که منافع امریکا اقتضا می‌کند که مسلمانان با یکدیگر متحد نشوند تصریح کرد: همه اینها به‌خوبی می‌دانند جمهوری اسلامی براساس اعتقاد و آرمان اساساً قصد حمله و عملیات نظامی به هیچ کجا را ندارد و اصلاً قائل به امپراتوری که آنها از آن دم می‌زنند نیست.

انتهای پیام/ن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *