اولویت‌های کاری استاندار جدید/ تبریز با مشکل کمبود آب شرب مواجه است/ راه‌اندازی آموزش زبان آذری و فعال کردن پروژه‌های تعطیل شده

محمدحسین فرهنگی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار داشت: با توجه به انتخاب استاندار آذربایجان‌شرقی باید اولویت اصلی توسعه استان باشد که این توسعه زمینه‌های مختلف عمرانی، صنعتی، معدنی، کشاورزی، علمی و آموزشی را شامل می‌شود.

وی با بیان اینکه تحقق توسعه استانی در بخش‌های مختلف نیاز به برخی پارامترهایی دارد، بیان داشت: برای تحقق توسعه در استان نیاز به یک حرکت جهادی با تلاش همه دستگاه‌ها وجود دارد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: کمبود آب شرب، پروژه‌های تعطیل شده و راکد، خطوط ریلی و راه‌اندازی قطار سریع‌السیر، پروژه‌های بیمارستانی، اتوبان‌ها و غیره از جمله کارهای اولویت‌دار استان هستند.

وی حرکت‌دهی و اجرای کار با هدف و اولویت‌های تعیین شده در اسرع وقت را از جمله اهداف اصلی استاندار دانست و گفت: با توجه به اینکه تبریز با مشکل کمبود آب شرب مواجه است و سه مسیر انتقال از ارس، فاز دوم زرینه‌رود و بستان‌آباد وجود دارد، از این رو باید یک حرکت جدی صورت گیرد.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، راه‌اندازی آموزش زبان آذری را یکی دیگر از اولویت‌های استانی مطرح کرد و اظهار داشت: دولت دوازدهم قول‌هایی در این خصوص داده است که مقدماتی برای آن فراهم شده که باید سرعت داده شود.

وی با تاکید به اینکه برای تحقق هر برنامه‌ای سلسله اقداماتی لازم است، ابراز کرد: امید است مدیریت جدید با حمایت دستگاه‌های مرکزی بتواند برای کارهای استان در راستای رشد همه‌جانبه گام بردارد.

فرهنگی یادآور شد: در خود کارهای شهری سلسله اقدامات و مراتبی در شهرداری وجود دارد که به حمایت استاندار نیازمند است.

انتهای پیام/ک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *