اولویت فدراسیون پهلوانی همگانی کردن این رشته است

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، مجتبی جوهری عصر امروز در مراسم افتتاحیه مسابقات پهلوانی و زورخانه‌ای نونهالان کشور در یزد ضمن تبریک عید غدیر خم اظهار کرد: حضور خانواده‌ها در زورخانه‌ها و اماکنی که در آن فعالیت‌های پهلوانی انجام می‌شود تضمین‌کننده رونق‌بخشی به آیین کهن پهلوانی و رشته غنی زورخانه‌ای است و همچون اهرمی در توسعه همگانی آن بسیار مؤثر عمل می‌کند.

وی با اشاره به اینکه همه تلاش ما در فدراسیون پهلوانی و زورخانه‌ای توسعه همگانی این رشته ورزشی است، افزود: همگانی کردن این ورزش ملی از اولویت‌های ویژه مسؤولان ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای در فدراسیون و هیأت‌های استانی است.

رئیس فدراسیون پهلوانی و زورخانه‌ای تصریح کرد: ما برای اینکه راه ناهموار و دشواری که برای توسعه این ورزش پیش روداریم را سهل و آسان کنیم که برای این کار باید از قوه حضور خانواده‌ها در زورخانه‌ها که مُبلغ بسیار خوبی در میان مردم برای این ورزش هستند استفاده کنیم.

جوهری بیان کرد: اگر مادران و پدران از نزدیک با زیبایی‌های این ورزش کهن که سراسر دارای آموزه‌های اخلاقی، هنری، موسیقی، معماری، تقویت روح، تقویت جسم و … است، ارتباط برقرار کنند آن‌وقت به‌راحتی جوانان خود را از همان رده‌های سنی پایه به حضور در این ورزش آیینی تشویق خواهند کرد.

انتهای پیام/ی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *