اکراه مردم این روستا از خرید ماهواره اجباری

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد ،‌ در گذر از یکی از زیباترین روستاهای استان با معضل قابل‌ تأملی روبرو شدیم.

آنجا که در سایه غفلت و کم‌کاری برخی مسئولین استانی ازجمله صداوسیما، روستایی تنها در فاصله پنج کیلومتری بجنورد ،‌ از دریافت شبکه‌های تلویزیونی محروم است و بالاجبار برای جبران این کم‌کاری مجبور به خرید ماهواره و نصب آن در منزل خود برای دریافت شبکه‌های داخلی شده‌اند.

گلایه اصلی که در صحبت با اهالی نجیب روستای مهنان مورد توجه قرار گفت  عدم دریافت شبکه‌های تلویزیونی نیست بلکه مردم یان روستا از نفوذ ماهواره به خانه‌هایشان گلایه دارند.

مادر یک خانواده که دارای چند فرزند بود از مقاومت خود در برابر خرید ماهواره گفت و اینکه چاره‌ای جز تسلیم در مقابل فشار فرزندان نداشت. او با اکراه به خبرنگار فارس گفت: به خدا قسم دوست نداشتم فضای خانه با این کالای حرام آلوده شود اما مگر چاره‌ای جز تن دادن به خرید ماهواره در قبال درخواست فرزندان برای مشاهده شبکه تلویزیونی داخلی داشتم؟

پرسشی که مخاطب اصلی آن مدیران استان ازجمله صداوسیما است.

این مادر از مسئولین این نهاد خواهش کرد به گلایه‌هایش به‌عنوان یک مادر و دغدغه‌ تربیت نسل مؤمن و تحویل به جامعه که بانفوذ ماهواره تهدید می‌شود توجه کنند.

 ساکن روستای مهنان به دنبال گفتگو با نماینده ولی‌فقیه در استان نسبت به بازخواست بانیان این تهاجم فرهنگی در منطقه شان هستند.

صحبت‌های مشابه و درد و دل‌های اهالی روستا نشان از دغدغه فراوان اهالی و ساکنین این روستا دارد که بایستی مسئولان امر نسبت به این امر پاسخگو باشند.

امید است مدیران این نهاد که از پوشش نزدیک به ۱۰۰ درصدی فرستنده‌های دیجیتال خود تا انتهای سال جاری می‌گویند پاسخی شایسته برای این معضل که منجر به ایجاد بستر انحراف برای کودکان و نوجوان روستایی شده است داشته باشند.

انتهای پیام/خ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *