اگر حمایت ایران نبود الان فلسطینی وجود نداشت/ صهیونیسم یهود را فاسد کرده است

 به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از مرکز خبر حوزه، اریک والبرگ در نشستی با کارشناسان انجمن مطالعات سیاسی حوزه علمیه قم اظهار کرد: تمایل داشتم در مورد تهدیدها و مقاومت‌های ایران و فلسطین در شرایط کنونی صحبت کنم؛ ایران از کشورهایی است که از فلسطینیان حمایت کرده و همیشه حامی فلسطین بوده و اگر این حمایت نبود، الان فلسطینی وجود نداشت.

وی با اشاره به سیاست ایران در قبال آمریکا افزود: سیاست ایران در قبال آمریکا خوب است و  ایران اجازه نفوذ به ایالت متحده در منطقه را نمی‌دهد. به عنوان یک کانادایی وظیفه‌ام این است برای غربی‌ها و کانادایی‌هایی که از فلسطینیان حمایت می‌کنند بگویم باید از ایران حمایت کنند.

این اندیشمند کانادایی با اشاره به نفوذ صهیونیسم در کانادا بیان کرد: اکنون دولت کانادا در دست لابی‌های صهیونیسم است و این لابی سه‌دهه قوی‌تر شده و نخست وزیر سابق کانادا محافظه‌کار و طرفدار رژیم صهیونیستی و معتقد بود که کانادا بهترین دوست این رژیم است.

والبرگ گفت: در مورد کشورم و شهر تورنتو احساس مسؤولیت می‌کنم، اکنون در شهر تورنتو که قلب یهودیت غرب است، زندگی می‌کنم. یکی از مهم‌ترین  لحظات زندگی من، چندی قبل اتفاق افتاد و شاهد بودم که گروه صهیونیستی در حال اجرای برنامه کنسرت کانادا هستند؛ فعالان ضدصهیونیسم، فعال شدند و  پلاکاردهایی در دست گرفتیم و نوشته بودیم که باید صهیونیست‌ها از فلسطین خارج شود.

روزنامه‌نگار مسکو تایمز اظهار کرد: خیلی از یهودیان عقیده دارند که صهیونیسم و اسرائیل، یهود را فاسد کرده است و اکنون از جمله روش‌های مبارزه و مخالفت با صهیونیسم ابراز موضع‌گیری، تحریم وسایل و بایکوت کردن برنامه علیه اسرائیل است.

انتهای پیام/ی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *