ایجاد اشتغال و حل مشکلات اقتصادی خواسته اول مردم است/در مقابل دشمن تعظیم نکنید او هیچ گاه دنبال پیشرفت ما نیست

به گزار شیرازه،  ائمه جمعه شهرستان های فارس در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به تشکیل کابینه جدید دولت از آن ها خواستند اگر کسی از وزاری پیشنهادی یقین دارد که می تواند به حل مشکلات کمک کند وارد میدان شود.

ایجاد اشتغال و حل مشکلات اقتصادی خواسته اول مردم است

حجت الاسلام صادقی امام جمعه داراب در خطبه های نماز جمعه گفت: امیدواریم دولت دوازدهم مطالبات مردم را مدنظر قرار دهد و مشکلات را رفع کند.

در مقابل دشمن تعظیم نکنید او هیچ گاه دنبال پیشرفت ما نیست

خطیب جمعه این هفته شهرستان استهبان گفت: دشمن تا بحال از دو چیز رنج می برده است که دولت دوازدهم باید مد نظر داشته باشند. اول، مسیر الهی و انقلابی که حضرت امام خمینی (ره) بوجود آورد و توسط خلف صالح امام، حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) در حال ادامه است. این دشمن را رنج می دهد.

حجت الاسلام شاهسونی، امام جمعه موقت استهبان افزود: مورد دومی که دشمن را رنج می دهد حضور همیشگی مردم در دفاع از انقلاب است. مسئولین دولت دوازدهم باید این دو پایه را داشته باشند، با اطاعت از رهبری برای خدمت به مردم تلاش کنند.

وی در ادامه گفت: بعضی ها فکر می کنند وقتی رهبری می گوید با دنیا تعامل داشته باشید یعنی با هر کسی این تعامل برقرار شود؛ خیر، مقام معظم رهبری فرمودند تعامل گسترده باشد اما در مقابل سلطه طلبان باید ایستادگی با صلابت و قدرت مند باشد. در مقابل دشمن تعظیم نکنیم، هیچ گاه دنبال پیشرفت ما نیست و تنها منافع خودش را در نظر می گیرد.

آزادگان خاطرات خود را در اردوگاه‌های عراق منتشر کنند

حجت‌الاسلام سید حبیب کراماتی امام‌جمعه موقت شهر مهر در ابتدای خطبه‌های خود گریزی به‌روز خبرنگار زد و اظهار داشت: تقدیر و تشکر ویژه دارم از خبرنگاران شهرستان و تمامی خبرنگارانی که در این عرصه فعالیت دارند و اگر نبودند این خبرنگاران خبرها منعکس نمی‌شد.

امام‌جمعه موقت مهر افزود: باید در فضای مجازی خبرنگاران بیشتر و بهتر فعالیت کنند و خبرها را دقیق منتشر کنند.

حجت‌الاسلام کراماتی خاطرنشان ساخت: در عرصه خبر و اطلاع‌رسانی ما شهید تقدیم این نظام و انقلاب اسلامی کرده‌ایم و شهید صارمی در افغانستان و شهید خزایی در سوریه و در این راه به شهادت رسیده‌اند.

امام‌جمعه موقت مهر یادآور شد: باید از مادران شهدا به‌ویژه مادر شهیدان دانش و غلام‌زاده تقدیر می‌شد، شهدای ما برای رضای خدا به جبهه‌های حق علیه باطل اعزام شدند، اما وظیفه امروز ما این است که از پدران و مادران شهدا تجلیل کنیم.

امام‌جمعه موقت شهر مُهر در بخش دیگری از صحبت‌های خود گریزی به ۲۶ مردادماه زد و بیان داشت: در ۲۶ مردادماه بازگشت آزادگان سرافراز به میهن اسلامی است و این عزیزان بعد از سال‌ها اسارت و شکنجه به دست رژیم صدام به میهن اسلامی بازگشتند.

وی ادامه داد: باید آزادگان خاطرات خود را در اردوگاه‌های عراق منتشر کنند که همگان بدانند این آزادگان با چه وضعیتی نماز و روزه خود را اقامه و بجا می‌آوردند و توانستند باایمان خود مقاومت و ایستادگی کنند.

این مسئول خاطرنشان ساخت: امروز رسالت بزرگی بر گردن این عزیزان است که باآن‌همه فداکاری‌های خود چه‌کارهای بزرگی را انجام دادند، مسئولین، جوانان و نوجوانان سعی کنند با این عزیزان دیداری داشته باشند و خاطرات دوران اسارت را برای نسل جدید بازگو کنند تا همگان بدانند که این امنیت و این اقتداری که دارا هستیم به مرحمت و فداکاری این رزمندگان است.

این مسئول در بخش دیگری از صحبت‌ها به حادثه خونین افغانستان اشاره کرد و گفت: قتل‌عام شیعیان اهل‌بیت در میرزا اولنگ افغانستان بیش از ۶۰ نفر را به شهادت رساندند و بیش از ۴۰ دختر به‌عنوان کنیز به اسارت گرفتند.

حجت‌الاسلام سید حبیب کراماتی امام‌جمعه موقت شهر مهر در بخش پایانی صحبت‌های خود گفت: این کوتاهی از دولت افغانستان است و دولت افغانستان باید برای مردم این شهرها تأمین امنیت کنند و مردم موردحمله و کشت و کشتار طالبان وداعشی ها قرار نگیرند، این در صورتی است که هیچ‌کس به فریاد آن‌ها نرسید، ما باید از مردم مظلوم دفاع کنیم.

بسیار متاسفیم که برخی از نمایندگان مجلس در قبال یک زن چنین رفتاری داشتند

حجت الاسلام و المسلمین محمدهادی ربانی شیرازی امام جمعه زرقان در خطبه نماز جمعه امروز با اشاره به سخنان رئیس جمهور آمریکا در دشمنی با ملت ایران گفت : تا زمانی که ترامپ از ملت ایران سیلی محکمی نخورد سر عقل نخواهد آمد.

امام جمعه زرقان با اشاره به دشمنی های چندین ساله آمریکا با ملت ایران افزود : تاکنون بر همگان ثابت شده که سازش و گفتگو با آمریکا نه تنها هیچ نتیجه ای ندارد  بلکه مشکلات را نیز افزایش می دهد و آمریکا هرگز ذره ای به دنبال گره گشایی از اقتصاد ایران نبوده و نیست.
خطیب نماز جمعه زرقان ادامه داد: از نظر دین ما ، امام راحل ما ، شهیدان ما ، رهبر معظم انقلاب ما و مردم ما، آمریکا سر حلقه فساد در عالم است و امام خمینی (ره) از آمریکا به عنوان شیطان بزرگ یاد کرده است و لذا امروز اگر به دنبال حل مشکلات اقتصادی هستیم تنها با اقتصاد مقاومتی و برنامه ریزی در این راستا و عمل به برنامه ها می توانیم به شکوفایی اقتصادی برسیم.

حجت الاسلام و المسلمین محمدهادی ربانی شیرازی با اشاره به معرفی کابینه جدید دولت به مجلس و بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی گفت: اگر کسی از وزاری پیشنهادی یقین دارد که می تواند به حل مشکلات کمک کند وارد میدان شود و اگر تردید در توانایی خود دارد خود را و  مردم را دچار مشکل نسازد زیرا زمان از اهمیت زیادی برخوردار است و امروز جوانان و مردم به امید گره گشایی از مشکلات خود هستند و لذا باید افراد توانمند امور را در دست گیرند.

وی با انتقاد از رفتار حقیر ، زشت و بچه گانه برخی نمایندگان در قبال یک زن در مجلس با اشاره به اینکه شان نماز جمعه اجازه نمی دهد بیش از این در این مورد سخن بگویم گفت : بسیار متاسفیم که برخی از نمایندگان مجلس که چنین رفتاری داشتند می خواهند الگو برای جوانان ما باشند و برای مردم خدمت کنند.

امام جمعه زرقان با اشاره به انتشار تصاویر شهادت شهید شجاع و با افتخار مدافع حرم توسط داعش ازشهید حججی به عنوان سمبل شجاعت و عظمت در مقابل کفر یاد کرد و یادش را گرامی داشت.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *