ایجاد صنایع پایین‌دستی و تکمیل زنجیره تولید در صنایع مس

به گزارش خبرگزاری فارس از رفسنجان، محمدرضا بنی‌اسدی عصر امروز در جلسه ارائه گزارش سال ۹۶ و چشم‌‌انداز سال ۹۷ که با حضور مرادعلیزاده مشاور وزیر صنعت، جمعی از مدیران مس و مسؤولان رفسنجان، شهربابک و پاریز در شهر سرچشمه رفسنجان برگزار شد، اظهار داشت: برنامه‌هایی که در مجموعه مس تدوین شده را دنبال می‌کنیم، امیدواریم در چارچوب سیاست‌های نظام برای رسیدن به برنامه ششم توسعه و نگاهی به افق چشم‌انداز ۱۴۰۴ بتوانیم قدم‌های موثری برداریم.

وی افزود: به غیر از برنامه‌های تولید، چند برنامه در رأس امور در شرکت قرار دادیم که حاصل از تجربیات مدیران جمع به ویژه مرادعلیزاده بوده است.

بنی‌اسدی ادامه داد: نخستین محوری که در حال دنبال‌ کردن هستیم، هلدینگ‌ شدن مجتمع مس است که دو مجتمع به صورت شرکت اداره شوند، امیدوارم با اختیاراتی که به این شرکت‌ها در حوزه استان کرمان و آذربایجان داده می‌شود، بتوانند چابک‌تر به مسیر خود ادامه دهند، چراکه هرچه شرکت بزرگتر می‌شود سنگینی بیشتری متحمل می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: از مشاور وزیر صنعت خواستار سرکشی ماهانه به شرکت هستیم تا بهتر بتوانیم کار کنیم.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران متذکر شد: بحث ساماندهی صندوق و شرکت‌های زیرپوشش صندوق این است که مأموریت صندوق سهامداری باشد و این موضوع مهم  پیگیری می‌شود.

بنی‌اسدی اضافه کرد: امیدواریم در صندوق بازنشستگان، مس پرشتاب و در اولویت کار انجام شود که امنیت خاطری برای بازنشسته‌ها که قشر آسیب‌پذیر این مجموعه هستند، ایجاد شود، به علاوه اینکه خدمات پزشکی به بهترین نحو انجام شود که این امر هم در راس امور کار قرار گرفته است.

بنی‌اسدی تبیین کرد: بحث اکتشاف راهبرد شرکت است و محور تولید و توسعه را به شدت دنبال می‌کنیم، نیروی انسانی و کرامت نیروی انسانی برای ما اهمیت دارد، همچنین صنایع پایین‌دستی و تکمیل زنجیره تولید را دنبال خواهیم کرد که در معادن کوچک می‌تواند اثرگذار باشد.

وی توضیح داد: در این رابطه کارگروهی تشکیل دادیم که سابقه قبلی آن که بایگانی شده را احیا کند و کمک کنیم معادن کوچک را فعال و از آنها کنسانتره خریداری کنیم.

بنی‌اسدی عنوان کرد: برآورد کردیم طی دو سال آینده ۱۰۰ هزار تن کنسانتره به سیستم اضافه و ظرفیت کارخانه را بیشتر کرده و هزینه‌ها را کاهش دهیم، همچنین معادن کوچک می‌تواند بخش عمده‌ای از موضوع اشتغال را برطرف کند.

وی اظهار کرد: در بخش مسؤولیت اجتماعی می‌توانیم دغدغه‌ها را کمتر کنیم، باید فرهنگ مسؤولیت‌پذیری در شرکت در تمام رده‌ها جا بیفتد و مسؤولان تمام رده‌ها به کار، پرسنل و تولید جوابگو باشند.

انتهای پیام/ذ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *