ایجاد و تشکیل جامعه جهانی در امنیت / توجه به حقوق کودکان از مؤلفه‌های تمدن انسانی است

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در حاشیه دومین روز از مراسم اجلاس جهانی شهرداران جاده ابریشم در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قزوین اظهار کرد: نگاه جامع دین اسلام، قرآن کریم، پیامبران و ائمه اطهار(ع) به جامعه و امکانات موجود در جامعه به عنوان ظرف تمدن است و انسان نیز به عنوان مظروف تلقی می‌شود.

وی با اشاره به مؤلفه‌های تمدن انسانی عنوان کرد: شناخت خداوند و برقراری ارتباط با آن از سوی انسان نخستین و مهمترین مؤلفه تمدن انسانی است چراکه کسانی که ایمان آورده‌اند با یاد خدا به آرامش دل‌ و ایمان رسیده‌اند.

نماینده ولی‌ فقیه در استان قزوین افزود: ارتباط و آشنایی با خداوند موجب آرامش دل‌ها می‌شود و زندگی آرامش‌بخش در سایه تربیت انسان‌ها با خداوند فراهم می‌شود.

عابدینی تصریح کرد: دومین مؤلفه تمدن انسانی شناخت انسان است چراکه شناخت خداوند بدون شناخت انسان میسر نیست و فراموش کردن خداوند موجب فراموشی خود انسان می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در جامعه امروز مدیران شناخت بیشتری از تمدن ظاهری جهانی، ابزار، امکانات و وسایل نسبت به انسان دارند در حالی که شناخت و حمایت از کرامت انسانی در اولویت نخست قرار دارد.

نماینده ولی‌ فقیه در استان قزوین یادآور شد: تمام انسان‌ها در هر شهر و سرزمین با هر گویش، زبان، لهجه و فرهنگ از کرامت انسانی برخوردار بوده و پیامبران و اولیای دین نیز پیام‌آور کرامت انسانی هستند.

عابدینی با اشاره به ایجاد و تشکیل جامعه جهانی در امنیت تصریح کرد: باید زمینه برای حرکت به سوی قسط و عدل جهانی فراهم شود چراکه هدف پیامبران الهی برپایی عدل و قسط در جهان است؛ قسط یک مرحله بالاتر از عدل است.

وی عنوان کرد: باید انسان‌ها به مرحله‌ای برسند که از حق خود برای دیگران ببخشند که این همان قسط واقعی است و در جامعه امروز همه مردم منتظر ظهور انسانی هستند که بعد از ظلم و ستم، تجاوز و ناامنی ایجاد شده در جامعه ظهور خواهد کرد و با ظهور خود جامعه را به قسط و عدل تبدیل می‌کند.

نماینده ولی‌ فقیه در استان قزوین خاطرنشان کرد: توجه ویژه به حقوق مستضعفان و حقوق زنان و کودکان نیز از مؤلفه‌های تمدن انسانی است.

عابدینی با اشاره به ایجاد روح و نشاط در نگاه به آینده یادآور شد: آراستگی جهان در آینده به زیور عدالت و امنیت وعده خداوند است که در این راستا انسان‌های متعالی مدیریت زمین را به دست می‌گیرند چراکه وعده خداوند حق است و اعتماد به خداوند موجب پیروزی می‌شود.

انتهای پیام/۷۷۰۲۸/صا

http://fna.ir/XJNH8U

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *