بارزانی به دنبال ایجاد آشوب در مرز ایران است

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، آیت‌الله نورالله طبرسی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر اظهار کرد: مسئله مهم در واقعه عاشورا مسئله جاودانگی، بقا و استمرار عاشوراست.

وی با بیان اینکه قیام‌ها، انقلاب‌ها و نهضت‌ها زمانی گل می‌کردند، افزود: آنها بعد از مدتی به تاریخ پیوستند و خبری از آنها نیست و در لابه‌لای تاریخ ماندند.

امام جمعه ساری ادامه داد: قیام و نام امام حسین (ع) روزبه‌روز گسترش پیدا می‌کند و جهانی‌تر می‌شود.

این مسؤول با اشاره به اینکه امام حسین (ع) در بین مردم مسلمان و غیرمسلمان مورد احترام است، بیان کرد: دلیل احترام به امام این است که این امری الهی و خدایی بوده و انسان‌های خاص و خالصی بودند که تمام وجودشان خدا بود.

طبرسی یادآور شد: امام حسین (ع) و یارانش ایستادگی کردند و این قیام و نهضت را به پا کردند.

وی با بیان اینکه تکرار واقعه عاشورا یکی از عوامل مانایی عاشوراست، تصریح کرد: علما، بزرگان، فقها و مؤمنان دست به دست هم دادند تا این نهضت تا به امروز و تا بعداً هم حفظ شود.

نماینده ولی فقیه در مازندران خاطرنشان کرد: امام حسین (ع) می‌خواهد ما عاشورایی و اهل تقوا باشیم، کلاس حسینی کلاسی است که انسان‌هایی متقی و پاک تربیت می‌کند.

این مسؤول با اشاره به اینکه قیام‌کنندگان آمدند تا تغییر رویه بدهند، بیان کرد: عاشورا برخورد امام حسین (ع) با حاکم بود و نمی‌خواست مردم را موعظه کند.

طبرسی اظهار کرد: امام حسین (ع) می‌خواست به آیندگان بفهماند که اگر حاکمی فاسد آمد که بر شما حکومت کند شما با آن برخورد کنید.

وی به بزرگی و عظمت عاشورا اشاره کرد و گفت: ترامپ، یزید مجسم و بدتر از آن است و در این زمانه شهید حججی به دهان استکبار زد.

امام جمعه ساری با اعلام اینکه ترامپ در دنیا ظلم می‌کند و هر کجا جنایت است آمریکا شریک است بیان کرد: امروز یزیدی به نام ترامپ و رژیم صهیونیستی و سرباز فداکاری در اردوگاه حسین (ع) به نام حججی را داریم.

وی با اشاره به تشییع پیکر باشکوه شهید حججی ادامه داد: روح حسینی در ایران زنده است، دشمنان خیال می‌کنند با کشتن فرزندان ما می‌توانند روح حسینی را با فضای مجازی و شبکه‌های آن‌چنانی ابتذال از بین ببرند اما این روحیه حسین (ع) است.

طبرسی با اشاره به بحث جدایی اقلیم کردستان عراق خاطرنشان کرد: وقتی دیدند داعش در حال سقوط است این بحث را پیش آوردند و بارزانی دست‌نشانده آمریکا و پرچم رژیم صهیونیستی را در آنجا اهتزاز درآورد و می‌خواهد در مرز عراق، سوریه، ترکیه و ایران شورش و آشوب ایجاد کند.

وی با بیان اینکه البته کردهای ما بیدارند و زیر بار این مسائل نمی‌روند، افزود: ایران یکپارچه ایران است و مسلمان و شیعیان با هم برادرند و با این مسائل تحریک نمی‌شوند.

امام جمعه ساری با اشاره به اینکه باید عزاداری را باید در یک تقدس خاصی برگزار کنیم، گفت: طبل، دهل و سنج علامت نباشد، باید عزاداری کنیم محزون باشیم اما شرعی، خداپسندانه، حسینی و ائمه پسند باشد.

انتهای پیام/ی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *