بازی‌های سیاسی در منشور حقوق شهروندی جایگاهی ندارد/ دنبال ارائه خدمات شایسته به مردم هستیم

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، الهام امین‌زاده عصر امروز در نشست ستاد صیانت از حقوق شهروندی استان کهگیلویه و بویراحمد از اقدامات دانشگاه علوم پزشکی این استان در اجرای حقوق شهروندی تجلیل کرد و گفت: کاری که این دانشگاه انجام داده باید نصب‌العین سایر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور قرار گیرد چراکه که دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با ایجاد اقامتگاه همراه بیمار، ایجاد مجمع خیرین سلامت و همچنین استقرار پایگاه اورژانس هوایی خدمات ارزشمندی در راستای احقاق حقوق شهروندی انجام داده است.

دستیار ویژه رئیس جمهور در حقوق شهروندی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه حقوق شهروندی منوط به امور سیاسی نیست، افزود: حقوق شهروندی امر مقدسی است و نباید منحصر به مسائل سیاسی شود که تلاش کردیم در حوزه شهروندی امور سیاسی نباشد و در طول انتخابات تنها مطالبات مردم مطرح شد.

وی با بیان اینکه در اجرای این منشور فرصت بازی‌های سیاسی را نداریم و دنبال ارائه خدمات شایسته به مردم هستیم، اضافه کرد: تدوین منشور حقوق شهروندی براساس کار کارشناسانه و عالمانه بوده و نوعی مدل مدیریتی از پایین به بالا است که مردم باید در خصوص این منشور نظر بدهند.

این عضو هیات دولت با اشاره به اینکه در استانداری‌ها کارهای خوبی در زمینه حقوق شهروندی انجام شده، عنوان کرد: برای اجرای منشور حقوق شهروندی باید هر بیشتر به سمن‌ها و رسانه‌ها بها داده شود تا از ظرفیت آنها استفاده بیشتری کرد.

امین‌زاده تصریح کرد: مجلس ایران در طول ۱۱۰ سال برپا بوده و در این مدت ۱۱ هزار قانون تصویب کرده اما مجلس فرانسه در طول ۲۰۰ سال خود تنها افزون بر ۲ هزار قانون تصویب کرده که این بیانگر مشکل در قانون‌گذاری در کشور است که به جای حل مسئله به سمت تصویب قانون می‌رویم که گاهی قانون جدید قانون قدیم را نقض می‌کند.

دستیار ویژه رئیس جمهور تصریح کرد: تغییر دولت‌ها نباید منجر به تغییر در حقوق شهروندی شود و این امر ادامه داشته باشد، ضمن اینکه در راستای تحقق حقوق شهروندی ارتباط مستقیم با مردم را به عنوان یک اصل قرار دادیم که نمونه آن بازدید صبح امروز از روستای مادوان بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ظرفیت‌های استان کهگیلویه و بویراحمد به ویژه شهر یاسوج و تبدیل شدن این شهر به مقصد گردشگری کشور، گفت: در زمینه حقوق شهروندی هم اقدامات خوب و کارهای نمادینی در این استان شده و در زمینه در حال درخشش است و باید به سایر استان‌ها معرفی شود.

انتهای پیام/ج/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *