بالاترین میزان افزایش قیمت سهام در گروه فولادی کشور به ذوب‌آهن اختصاص دارد

به گزارش خبرگزاری فارس از لنجان، عصر امروز جلسه بررسی مسائل و مشکلات ذوب‌آهن اصفهان با حضور محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت، رسول زرگر پور استاندار اصفهان و معاونان وزرات تعاون و رفاه اجتماعی در مجموعه ذوب‌آهن اصفهان برگزار شد.

حجت‌الله میرزایی در این نشست با بیان اینکه ذوب‌آهن برای همه اصفهانی‌ها یک حس نوستالژیک دارد، اظهار کرد: شمردن ۴۰۰ اتوبوسی که هر صبح از جای‌جای استان به سمت اصفهان می‌آیند بیانگر این است که صنعت کشور با ذوب‌آهن شکل‌گرفته است.

وی با بیان اینکه ذوب‌آهن اصفهان مادر تولید فولاد در کشور بوده است، افزود: امروز بازنشستگان ذوب‌آهن هستند که در جای‌جای کشورمان به رونق صنعت فولاد روی آورده‌اند و در قالب شرکت‌های بزرگ به خانواده عظیم فولاد کشور ملحق شده‌اند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی حل مشکلات ذوب‌آهن اصفهان را یک امر ضروری دانست و خاطرنشان کرد: خانواده‌های زیادی در کشور وجود دارند که معیشت و مایحتاج اولیه زندگی‌شان به عملکرد ذوب‌آهن مربوط می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه صنعت کشورمان در سال‌های گذشته با هفت شوک اساسی مواجه شد، تصریح کرد: مجموعه ذوب‌آهن اصفهان از این شوک‌های اقتصادی بی‌نصیب نبوده است؛ مواردی نظیر مشکلات وارداتی، هزینه‌های مالی و استخدام‌های بی‌حد تنها بخشی از این مشکلات به‌ حساب می‌آید.

میرزایی متذکر شد: مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان برای حل کوچک‌ترین مشکلات خود باید با ۱۶ نفر دیدار داشته باشد که این موضوع انرژی زیادی را از مجموعه می‌گیرد.

وی با اشاره به عملکرد مثبت ذوب‌آهن اصفهان در چند ماه گذشته خاطرنشان کرد: مدیرعامل ذوب‌آهن بعد از مدت‌ها این مجموعه را به سود رساند و الآن بالاترین میزان افزایش قیمت سهام در گروه فولادی کشور به ذوب‌آهن اختصاص دارد که از ۶۳ تومان به ۹۰ تومان رسیده است.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی باز شدن ال.سی برای مجموعه ذوب‌آهن را ضروری دانست و تأکید کرد: جلسات زیادی در کمیسیون‌های اقتصادی مجلس در این خصوص گرفته‌ شده است  و به نظر می‌رسد بانک‌ها باید موظف شوند تا این ال.سی‌ها را ایجاد کنند تا بتوان حقوق افراد تحت پوشش ذوب‌آهن اصفهان را به‌ موقع پرداخت کرد.

انتهای پیام/ن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *