باید افق‌های تازه‌ای در دنیای معاصر باز شود/ به مطالبات بین‌المللی پاسخ داده شود

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از مرکز خبر حوزه، حجت‌الاسلام والمسلمین سید مفید حسینی کوهساری در نشستی صمیمانه با تقدیرشدگان در همایش «حوزه بین‌الملل، حوزه تمدن‌ساز» که به همت مرکز ارتباطات و بین‌الملل حوزه‌های علمیه در سالن آیت‌الله حائری مرکز مدیریت حوزه برگزار شد، با بیان اینکه حوزه مسیر روبه رشدی را بعد از انقلاب طی کرده و هرچه جلوتر آمده، ارتباط آن با نظام و جامعه قوی‌تر شده، اضافه کرد: این ارتباط و پیشرفت تنها در داخل کشور نبوده، بلکه در عرصه بین‌الملل بسیار مشهود است.

وی عنوان کرد: در طراحی‌های جدید به دنبال ایفای نقش بهتری از سوی حوزویان هستیم تا با تلاش بیشتر افق‌های تازه‌ای در دنیای معاصر باز شود.

مسؤول مرکز ارتباطات و بین‌الملل حوزه‌های علمیه افزود: امروز ۲۵۰ هزار طلبه ایرانی و خارجی در حوزه علمیه مشغول به تحصیل هستند و نزدیک هزار حوزه، مدرسه علمیه و کالج در عرصه بین‌الملل در ۶۰ نمایندگی المصطفی با حضور ۲۵ هزار نفر فعالیت و در حال یادگیری معارف دینی هستند.

حسینی کوهساری گفت: بسیاری از این افراد، از حوزه فارغ‌التحصیل شدند و مشغول ترویج دین در فضای مجازی، مساجد، جلسات دینی و مذهبی هستند و دانشجویانی از دانشگاه وارد حوزه و طلبه‌هایی از حوزه وارد دانشگاه شدند و این موارد نشان از تعاملات علمی حوزه و دانشگاه برای تخصصی شدن و رشد علمی است.

وی در پایان تشریح کرد: در حوزه علمیه قم و استان‌ها ۵۲ مرکز تخصصی در ۴۰ رشته مشغول تربیت طلبه هستند و در کنار ۱۹ انجمن علمی در حوزه در رشته‌های مختلف فعالیت می‌کنند.

انتهای پیام/ذ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *