با افزایش قیمت حامل‌های انرژی موافق نیستیم/ تا زمانی با دولت همسو هستیم که قانون را اجرا کند

به گزارش خبرگزاری فارس از گلپایگان، علی بختیار شامگاه پنج‌شنبه در جمع مدیران شرکت‌های صنعتی گلپایگان، اظهار داشت: موضوع مالیات ارزش افزوده در مجلس مطرح شده و در بودجه سال قبل پیشنهاد داده شد تا مالیات ارزش افزوده از زنجیره انتهایی گرفته شود اما در حال رأی آوردن بود که سازمان امور مالیاتی به دلیل عدم ابزار لازم موافقت نکرد.

وی با اشاره به اینکه مشکلات صنعتگران در فراکسیون‎های مختلف و در جلسات وزرای دولت مطرح می‌شود، تصریح کرد: در استان اصفهان بروکراسی اداری منجر شده است که سرمایه‌گذار در استان‌های همجوار سرمایه‌گذاری کند.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در کشور سیستم بانکی با چالش بزرگ مواجه است، تصریح کرد: از محل صندوق توسعه ملی برای کار آفرینی در روستاها و شهرهای کوچک ۱٫۵ میلیارد دلار در نظر گرفته شده است اما به سیستم بانکی کشور اعتماد نداریم و ممکن است در ارائه تسهیلات به کارآفرینان به خوبی عمل نکند.

وی با اشاره به اینکه در سخت‌ترین وضعیت اقتصادی قرار داریم، گفت: صنعتگران و تولید کنندگان اطمینان به سیستم بانکی ندارند و  معتقد هستم بروکراسی اداری به جایی رسیده که ۵ هزار فرایند تولید و اشتغال وجود دارد.

بختیار گفت: در هفته آینده برای بررسی مشکلات پتروشیمی جلسه‌ای برگزار خواهد شد چرا که به دولت اجازه افزایش قیمت حامل‌های انرژی را ندادیم.

وی ادامه داد: به دولت حتی اجازه افزایش قیمت برق و گاز و آب ندادیم باید دولت به مجلس احضار شود و تا جایی با دولت همسو هستیم که قانون  را اجرا کند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه مردم، صنعتگران و بخش‌های مختلف توان پرداخت این قیمت‌ها را ندارند، تأکید کرد: با افزایش قیمت‌های حامل انرژی موافق نیستیم و تلاش داریم که اگر در لایحه برنامه سال ۹۷ آمده رأی نیاورد.

وی اذعان کرد: تنها راه حل برطرف شدن مشکل فساد اقتصادی در کشور شفافیت سازی است و کشورهایی که شفافیت سازی در آن وجود دارد تمام مشکلات‌شان بر طرف شده است.

بختیار در پایان خاطر نشان کرد: باید یک نظام شفاف‌سازی در بین فعالان دولتی، نیمه دولتی و بخش خصوصی انجام شود.

انتهای پیام/ج/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *