بحران انتقال آب ارس به دیگر حوضه‌ها بررسی می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، حسین پیرموذن عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: روز چهارشنبه هفته جاری اعضای کمیسیون  کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس به اردبیل سفر خواهند کرد و در نشست‌های متعدد با فعالان بخش کشاورزی و مسؤولان این حوزه چالش‌های بخش کشاورزی و راهکارهای لازم برای حل مشکلات و موانع کشاورزی و دامداری استان مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی افزود: در این جلسات سعی خواهیم کرد مشکلات تولیدکنندگان و صادرکنندگان استان اردبیل در بخش کشاورزی را طرح و زمینه اصلاح و تصویب قوانین شایسته در حل این معضلات و مشکلات را فراهم آوریم.

عضو هیأت رئیسه اتاق ایران تصریح کرد: کشاورزان ما از مرحله کشت و زرع محصولات خود تا مرحله نگهداری یا به اصطلاح داشت و برداشت، با چالش‌هایی روبه‌رو هستند و حتی در بخش زراعی و باغی و دامی نیز در عرضه محصولاتشان به بازار و بازاریابی و صادرات گرفتار معضلاتی می‌شوند که با تدبیری مناسب و راهکاری منطقی می‌توان این موانع را از پیش رو برداشت.

وی نمونه این مشکلات را عدم پرداخت به‌موقع بهای محصولات خریداری شده به شکل تضمینی و عدم تعادل بازار در بخش عرضه و تقاضا و ضرر و زیان کشاورز دانست و گفت: وزارت جهاد کشاورزی و سازمان‌های استانی به راحتی می‌توانند در این زمینه برنامه‌ریزی منسجمی را انجام دهند تا تولیدکنندگان ما در بخش کشاورزی نه تنها متضرر نشوند بلکه با راهبرد اقتصاد مقاومتی بتوانند به سود و منفعت مشروع خود دست یابند.

پیرمؤذن ادامه داد: در نشستی که با اعضای کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی مجلس خواهیم داشت به عنوان مدافع بخش خصوصی راهکارها و پیشنهادات خود را در رفع مشکلات فعالان این بخش ارائه می‌کنیم و امیدواریم نمایندگان مجلس نیز با ابزارهای قانونی و نظارتی خود زمینه تسهیل امور را برای تلاشگران این عرصه توانمند اقتصاد کشور فراهم آورند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی استان اردبیل اضافه کرد: بحران انتقال آب ارس به سایر حوضه‌ها از دیگر چالش‌های بخش کشاورزی و استانی است که در این نشست با همراهی فعالان محیط زیست و آب به این موضوع خواهیم پرداخت.

انتهای پیام/ی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *